Lauas valitsenud Tamsalu võttis esiliigas võõrsil raske võidu

-Marek Ojamäe | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas toimus täna üks mäng: Tartu Kalev/Estiko võttis koduväljakul vastu Tamsalu Los Toros/Taltechi. Madalaskoorilises mängus oli pinget kuni viimaste sekunditeni, kuid tartlaste kahjuks lahkus  saalist napi 56:53 (16:16; 14:10; 12:8; 14:19) võiduga Virumaa meeskond.

Esimene veerandaeg näitas, et vastased väärivad teineteist igati: kord haaras juhtimise üks meeskond, siis teine, kümneminutilise mängu järel oli tablool viik 16:16. Kuigi kummalgi meeskonnal ei tahtnud täna visked sisse minna (Estiko visked väljakult 27% vs Tamsalul 29%, sh kolmepunktivisked Estikol 19% ning Tamsalul 20%), siis teisel neljandikul oli initsiatiiv kergelt Tamsalu käes, kes domineeris tartlaste üle ründelauas. Tänu sellele sai Tamsalu rohkem viskeid teha, mis peegeldus ka poolajaskooris (30:26 Tamsalule).

Kolmandal veerandil saavutas Estiko hetkeks minimaalse eduseisu (34:33), kuid perioodi lõpetas siiski Los Torose 9:0 spurt, Martin Otto Parve lähivise tõi tabloole numbrid 34:42. Viimasel neljandikul kasvas vahe korraks koguni kahekohaliseks (45:34 Los Torose kasuks), kuid järgnevatel minutitel näitas Estiko vabaviskejoonel kindlust (6/6), sekka üks tabav kolmene, tehes selle abil omakorda 9:0 spurdi. Seisult 53:56 said tartlased Gintaras Dalke ja Marten Järvik proovida kaugviset ja mäng lisaajale viia, kuid ei tabanud.

Võitjate resultatiivseimaks tõusis 13 punktiga kolm kaugviset tabanud Marek Ojamäe, Martin Otto Parve ja Karl-Kristjan Karpin panustasid võrdselt 11 punkti, Rait Tammet hiilgas 15 lauapalliga (nendest 6 ründelauast). Kaotajatest jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Gintaras Dalke, kes tõi 13 silma.

Mõlemal võistkonnal on nüüd turniiritabelis üks võit ja üks kaotus.