Viimsi murdis viimasena nelja sekka, võidukad ka G4S Noorteliiga ja Keila

-KK Viimsi/Noto | Foto: Siim Semiskar

Kui G4S Noorteliiga jõud käis eile üle SK Nord Aid/Cramost ja Keila Korvpallikooli oma täna Eesti Maaülikool/Skarconist, siis Saku I liiga kõige olulisem mäng peeti täna Viimsis, kus selgus viimane nädala lõpus peetavale finaalturniirile pääseja. Kristjan Evarti 21 punkti toel osutus võitjaks ja tagas koha poolfinaalis KK Viimsi/Noto!

SK Nord Aid/Cramo – G4S Noorteliiga 68:80 (12:23, 20:20, 22:13, 14:24)

Veerandfinaalide kõrval selgitatakse paremusjärjestust ka kohtadel 9-12. Noorte meeste heitluses pandi paremus paika viimasel perioodil, mille külalised võitsid 24:14. Audentese kasvandikud näitasid ülekaalu nii visketabavuses (51% – 35%) kui ka lauavõitluses (48:31).

G4S Noorteliiga parimana Joosep Heinlalt 23 punkti ja 12 lauapalli, Kristjan Kokk lisas 14 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu ning Egert Erm viskas 11 silma.

SK Nord Aid/Cramo eest kogusid kahekohalise punktisumma neli meest: Georg Kask (15), Karl Holm (14), Sander Järve ja Georg Allemann (mõlemad 10), viimaselt lisaks ka 8 lauapalli.

Keila Korvpallikool – Eesti Maaülikool/Skarcon 79:68 (15:22, 22:18, 11:10, 31:18)

9.-12. koha turniiril võitis teise mängu järjest põhiturniiri 11. tiim Keila, kes alistas tugeva lõpuveerandi (31:18) toel põhihooaja 9. meeskonna Eesti Maaülikooli seisuga 79:68. Keila näitas veidi täpsemat viskekätt (visked väljakult 37% – 30%) ja jagas paremini korvisööte (15:3).

Keila Korvpallikooli parimana meeskonna liidrilt Kristen Kasemetsalt 18 punkti ja 6 lauapalli, Norman Rüütsalu lisas 14 punkti ja 5 lauapalli ning Conrad Sengbusch 11 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Eesti Maaülikool/Skarconi resultatiivseimana viskas Erik Kaasik 17 punkti. Argo Orumaa arvele kanti 16 punkti ja 11 lauapalli ning Kevin Sammalkivi saagiks jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

KK Viimsi/Noto – Tamsalu Los Toros/TALTECH 93:86 (21:31, 26:12, 19:19, 27:24)

Kuigi Viimsi jäi avaperioodil kiiresti 4:20 kaotusseisu, suudeti end seejärel koguda ja esimene poolaeg 47:43 võita. Kolmandal veerandajal pääses Tamsalu veel 62:57 juhtima, kuid otsustavale neljandikule mindi vastu Viimsi 66:62 eduseisult. Põhiturniiri kolmas tiim suutis edu lõpuni hoida ja pääses 93:86 võiduga poolfinaali, kus minnakse 28. mail vastamisi teise asetusega Tartu Kalev/Estikoga.

Lauavõitluse 48:32 võitnud KK Viimsi/Noto parimana viskas Kristjan Evart 21 punkti ja võttis 6 lauapalli. Mihkel Allorg kogus 16 punkti ja 10 lauapalli, Kaarel Traumann 16 punkti, 7 korvisöötu ning Andreas Märtson 14 punkti ja 6 lauapalli.

Tamsalu Los Toros/TALTECHi kasuks viskas Janar Aniste üleplatsimehena 22 silma, Martin Otto Parve lisas 19 punkti, 13 lauapalli, 4 tulemuslikku söötu ja 3 viskeblokeeringut, Marek Ojamäe toetas 14 punkti ja 5 lauapalliga ning Norman Käbin 11 punkti ja 7 resultatiivse sööduga.