Erkmaa, Miti ja Riismaa koduklubid on Itaalia esiliiga play-off’is väljakukkumise äärel

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Hugo Erkmaa, Arnold Miti ja Joonas Riismaa koduklubid on Itaalia esiliiga play-off’i turniiril raskes seisus. Kuldse grupi kolme võiduni peetavates veerandfinaalseeriates jäid nad eile õhtul mängudega 0:2 kaotusseisu.

Kõige väiksema kaotuse teenis Erkmaa koduklubi Trapani, kes jäi võõral väljakul Udinele alla 58:65 (17:20, 14:21, 16:9, 11:15).

Pingilt sekkunud Erkmaa kogus viie mänguminutiga kolm punkti (kolmesed 1/2) ja tegi kolm isiklikku viga.

Riismaa koduklubi Pistoia Basket kaotas samuti võõrsil, jäädes Napoli Basketile alla 70:80 (16:18, 16:14, 25:26, 13:22).

Algviisikus alustanud Riismaa viibis platsil 12 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele neli punkti (kahesed 2/2), üks lauapall, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Suurima kaotuse sai Miti koduklubi Chieti Basket 1974, kes jäi võõrsil Scafati Basketile alla koguni 68:97 (13:24, 17:23, 22:26, 16:24).

Mitt sekkus pingilt mängu seitsmeks minutiks, kuid ühtegi pealeviset ei teinud. Eestlase arvele jäi üks resultatiivne sööt ja üks pallikaotus.

Itaalia esiliiga play-off’i turniiril osalevad 16 meeskonda on jagatud kahte kaheksaliikmelisse gruppi (kuldne ja hõbedane). Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks hooajaks Itaalia kõrgliigasse.

Kuldse grupi veerandfinaalseeriate kolmandad mängud peetakse 28. mail.