fbpx
Close

Aivar Kuusmaa pärast järjekordset kaotust: sellise kahepunktivisete protsendiga on raske võita

-Aivar Kuusmaa | Foto: Ekraanitõmmis

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond pidi laupäeval OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas tunnistama võõrsil Betsafe Jurmala 67:60 paremust. Kolme võidu kõrvale hooaja kuuenda kaotuse saanud Raplal ei teki enam võimalust Jurmala vastu revanši võtta, sest 7. oktoobril said lätlased ka Sadolini Spordihoones 71:68 võidu kätte.

Teise poolaja algul veel 32:31 juhtinud Rapla jäi neljandaks veerandajaks 41:48 kaotusseisu. Kuigi 40 sekundit enne kohtumise lõppu oli Jurmala vaid 62:60 peal, ei suutnud külalised enam korvini jõuda ning võõrustajad said hoopis viis punkti veel juurde.

Rapla meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa tõdes klubi Facebooki lehele antud intervjuus, et visketabavus jättis soovida. Keskmängijad Hunter Mickelson ja Ronald Delph tegid lühikese ajaga kolm isiklikku viga täis, mis andis tema sõnul samuti mängukulgu arvestades tunda. Nii pidi olude sunnil ligi kuu aega vigastusega eemal olnud Ervins Jonats plaanitust rohkem platsil viibima.

“Vaadates tänast teist ja esimest poolaega, siis sellise kahepunktivisete protsendiga on üldse raske mänge võita. Saaks aru, kui oleksime lühike sats, aga oleme suhteliselt pikk. Kui ikka vabalt mööda paned, siis tekitab see igal juhul ebakindlust meestes endas ja pingi peal. Üldjoontes ei saa iseenesest mängu kohta öelda, et ma täielikult rahul pole. Peeti kinni teatud asjadest, olid väiksed eksimused kaitses. Nüüd on kõik endas kinni: suudad vastase hoida alla 70 punkti, kuid ise viskad 60. Seal oli paar momenti, kus lasime neil lihtsaid korve saada. Ühel hetkel ei pannud vabaviskeid ära, kui olime mängus sees, ja lisaks eksisime korvialustel visetel,” rääkis Kuusmaa.

“Ma ei tea palju [Ervins] Jonats mängis nüüd, kuid meil oli kokkulepe, et ta teeb neli kaheminutilist seti. 22 minutit [mängis kokku] ja ta oli teinud meiega vaid ühe täismahus trenni kaasa. Me ei olnud arvestanud, et ta üldse mängib. Kiirelt tegid aga põhiviisiku pikad oma kolm viga täis. Alustan alati sama koosseisuga ja teisel poolajal tuli ka neljas viga kiirelt. Kindlasti andis mingil määral see tunda. Usun, et juba järgmine nädal teeb Ervins täismahus kõik trennid kaasa ja küll tema tagasitulek vähe parem hakkab olema.”

Kas meeskond on nüüdseks komplekteeritud või on võimalus ja vajadus ringi vaadata mängijateturul nii siin kui teisel pool piiri? “Ma ei oskagi sellele küsimusele vastata. Komplekteerimise juures on ka eelarve ja ma ei tea, milline see seis on. Ma arvan, et praegu pole kindlasti võimalik kedagi juurde tuua. Eks peame selle pundiga praegu mängima. Küsimärk on Veideman – kui ta ära läheb, siis toome kindlasti kedagi juurde, aga kui jääb, siis ma ei oska öelda. Mu meelest võib ta veel lahkuda ka järgmise aasta algul. Peame seega elama teadmisega, et ta võib ära minna, kuid loodame, et ei lähe.”

Rapla jaoks leiab järgmine mäng aset reedel, 16. novembril, kui võõrustatakse Tartu Ülikooli meeskonda.

scroll to top