Mailis Pokk sai Prantsusmaal väärt võidu, Janeli Lilleallik jätkab Rootsis kaotustelainel

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Reedel ja laupäeval käisid väljakul kaks Euroopa välisliigas mängivat eestlannat – Janeli Lilleallik teenis Rootsi naiste meistriliigas juba viienda järjestikuse kaotuse ja Mailis Pokk sai Prantsusmaa kõrgliigas raske võidu.

Janeli Lilleallik ja Visby Ladies võõrustasid reedel turniiritabeli liidrit Umea A3 Basketit. Eestlanna koduklubi võitis avaveerandi 19:16, kuid teisel perioodil haarasid initsiatiivi külalised ja poolajale mindi juba 10-punktilise mahajäämisega. Teisel poolajal ei suutnud Visby kaotusseisust välja tulla ja kaotas kohtumise 71:83 (19:16, 16:29, 15:21, 21:17). Seni veel avamata võiduarvega Visby asub liigatabelis 9. kohal.

Algviisikus alustanud Lilleallik viibis väljakul ligi 27 minutit ning viskas selle ajaga 5 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/2). Lisaks sai eestlannast mängujuht kirja 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 3 viga.

Mailis Pokk ja Landes Basket kohtusid laupäeval kodusaalis Ardennide Flammes Carolo Basketiga. Poki koduklubi võitis tasavägise avapoolaja 27:25, kuid kolmas veerand kuulus külalistele 16:22 ja Landes Basket läks otsustavale veerandile 4-punktilises kaotusseisus. Viimasel neljandikul pani eestlanna koduklubi oma paremuse maksma ja võitis mängu 65:60 (12:10, 15:15, 16:22, 22:13). Landes Basket jätkab Prantsusmaa kõrgliigas nelja võidu ja ühe kaotusega.

Pingilt mängu sekkunud Pokk viibis väljakul üle 12 minuti, viskas 4 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1) ja tegi 3 vaheltlõiget.