Allan Ehte võimas kaksikduubel vedas Kadrina teises liigas võidule

-Allan Ehte | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas kohtusid laupäeval A-alagrupi liider Kadrina Karud (8-1) ning KK Viimsi/Kesklinna KK (3-3). Koduseinte toel võttis 84:76 (16:13, 21:14, 17:28, 30:21) võidu Kadrina.

Rabedalt kulgenud avaveerandaeg möödus tasavägiselt, kuid Allan Ehte kolmene viis Karud perioodi lõpuks 16:13 juhtima. Ehte oli peategelaseks ka mängu järgmises vaatuses, kui vedas kodumeeskonna 21:23 kaotusseisust poolajaks 37:27 ette. Detsembrikuu parima mängija arvel oli juba 20 punkti ja 7 lauapalli. Kolmandal veerandajal läksid hoogu külalised, kes kuue tabatud kaugviske abil mängu võrdsustasid ning läksid otsustavale neljandikule punktilises eduseisus (55:54). Võitlusliku mänguga silma paistnud Viimsi rünnakutele vastasid Karud neljandal veerandajal 9:0 ja 8:0 spurtidega. Kevin Sünd tabas küll 44 sekundit enne kohtumise lõppu kolmese, kuid kuuest punktist lähemale Viimsi enam ei pääsenud. Karud domineerisid lauas 63:36, hankides koguni 20 ründelauda. Viimsi kaitsemäng põhjustas Kadrinale koguni 26 pallikaotust, kuid võrdselt kehv tabavus kahe- ja kolmepunktivisetel (13/42 ehk 30%) ei olnud võiduks piisav.

Kadrina ridades kerkis üleplatsimeheks Allan Ehte 31 punkti, 17 lauapalli ja 3 vaheltlõikega. Statistika miinuspoolele jäid aga 12 pallikaotust. Rait Tammet lisas kaksikduublit märkivad 18 punkti ja 12 lauapalli. Võrdselt 9 punkti panustasid Lauri Mets (10 lauapalli) ja Mihkel Kersalu. Neljanda mängijana kahekohalise lauapallide näitajani jõudnud Uku Kams tõi 8 silma ja 10 lauapalli.

Viimsi resultatiivseim oli kuus kaugviset tabanud Kevin Sünd 23 punktiga. Jorgen Rikberg lisas 13 silma. Hugo Toom viskas 10 punkti, noppis 10 lauapalli ja jagas 6 korvisöötu.

Kadrina (9-1) jätkab A-alagrupis kindla liidrina, Viimsi (3-4) on kinni neljandas positsioonis.

Pühapäeval leiavad aset kaks B-alagrupi kohtumist. BC Narva (3-7) kohtub kodus Terminal Oiliga (6-2), TÜ/Kuremaa (2-7) võtab vastu Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline`i (7-3).