fbpx
Close

Anatoli Krikun: uus korvpallipõlvkond on Eestis tõesti pead tõstmas

-Anatoli Krikun mänguolukorras | Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum SA/muis.ee

-Anatoli Krikun mänguolukorras | Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum SA/muis.ee

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Üks meie korvpallilegende Anatoni Krikun hoiab endiselt toimuval kätt pulsil ning on kujundanud meie noorema generatsiooni mängijate kohta endale selge arvamuse.

“Eesti korvpalli viimaste aegade tulemused tegid mind kurvaks. Õnneks näitasid viimased mängud Makedoonia ja Itaaliaga, et uus põlvkond on tõesti pead tõstmas,” rääkis Krikun pikas intervjuus, et loodetavasti oleme liikumas tõusujoones.

Krikun kinnitas, et viimases koondise koosseisus oli mitmeid mängijaid, kes talle sümpaatsed on: “Kristian Kullamäe kindlasti. Minule oli üllatuseks, et uus peatreener Jukka Toijala kasutas nii palju viimases Itaaliaga mängus noort (Kerr) Kriisat. Ka tema on perspektiivikas. Üleüldse arenevad lühemad mängijad kiiremini, seepärast paistavad nad rohkem silma praegu.”

“Aga meil on pikad samuti tublid,” lisas juba 19-aastasena Euroopa meistriks kroonitud ja aasta hiljem olümpiapronksi võitnud Krikun. “Harri Drell oli omal ajal hea tüüp, nüüd võib poeg Henri kohta sama öelda. Aga seda, kas ka temast mängumees tuleb, ei oska ma praegu nähtu põhjal veel öelda. Sõltub, kas ja kuidas tema areng jätkub. (Matthias) Tass on veel hea kuju.”

“Minu isiklikus tabelis on number üks Eesti korvpallis praegu aga vaieldamatult Janari Jõesaar. Ta on super! Mulle väga meeldib see, kuidas ja mida ta väljakul teeb. Teine mees, kes mulle meeldis väga, oli Rain Veideman. Mulle sümpatiseerivad sellised võitlejatüübid nagu Veideman,” kiitis Krikun.

Samas oli korvpallilegendil nii Jõesaarele kui Veidemanile ka üks etteheide: “Nad on teinud oma karjääris minu hinnangul vigu. Nad mõlemad on läinud Kalev/Cramost keset hooaega välismaale. Võib-olla olen ma vana ja rumal, aga minu arvamus on see, et hooaeg tuleb korralikult lõpetada ja alles siis peaks mängija edasi vaatama. Sedasi keset hooaega lahkumine ei jäta head muljet. Jah, ma kujutan ette, et välismaalt helistati ja pakuti ilusaid numbreid, aga see pole veel piisav põhjus minemiseks,” arvas Krikun.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Anatoli Krikun: minu isiklikus tabelis on Eesti number üks korvpallur praegu Janari Jõesaar

scroll to top