fbpx
Close

Dorbek, Kriisa, Veideman, Kajupank, Puidet… hooaja 3×3 avaetapp on viimase 20 aasta nimekaim

-3x3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

Eesoleval laupäeval, 30. mail alustab Tallinnas, Snelli väljakutel suvine 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari. Võistluste peakorraldaja, Eesti Korvpalliliidu 3×3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on avaetapp viimase kahe kümnendi nimekamaid. 

Meeste eliitsarjast leiab väga nimekate mängijatega Eesti korvpallureid – Dorbek, Kriisa, Veideman, Kajupank, Puidet, Järveläinen, Saage, Haller, Post, Lips, Hint, Evart, Lindmets ja paljud teised, kes kõik on ka 3×3 kogemustega mängijad, kirjutab Basket.ee.

“Minu hinnangul toimub 2020 aasta 3×3 korvpalli avaetapp viimase 20 aasta kõige nimekamate Eesti korvpallurite ühisel osalusel,” ütles  Reigo Kimmel, kelle sõnul saavad spordihuvilised mais-juunis toimuvaid 3×3 turniire jälgida vaid interneti vahendusel. “Varasemalt on kõik mängijad ka 3×3 mänginud, kuid sellistes koosseisudes ühel turniiril osalemine on midagi uut,” hindas Kimmel, kelle sõnul on puudu vaid Maik-Kalev Kotsar, kes laupäeva õhtul peaks tagasi Eestisse jõudma.

Nimekatele palluritele kavatsevad tõsist konkurentsi pakkuda nii noored, kelle seast leiab Kesklinna nime all mängivad Kivilo, Sünd, Kompus ja Vene tiimi, kui ka mitmed 3×3 kogemustega vanemad mängijad – Luts, Märtson, Bibikov, Toome, Laur, Tali, Trumm ja teised, kelle nimed ja tiimide koosseisud leiab FIBA3x3 lehelt.

Tugevat taset on oodata ka teistes sarjades, kus amatööride arvestuses on end kirja pannud ka Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla, kes on ühes võistkonnas 2010. aasta mitteametliku 3×3 MM-i hõbemedalisti Heigo Ermiga- Väga põnevaid lahinguid on oodata U18 noormeeste sarjas, kus võib eeldada, et mitmed mängijad võtavad eesmärgiks 2024. aastal olümpiamängudel Eesti 3×3 koondise esindamise.

Laupäevasele  avaetapile registreerimine kestab kolmapäeva kella 20:00ni, hetkel on veel üks koht vaba nii amatööride kui eliitsarja meestes ning noortesarjades. Turniir toimub kõiki hetkel Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud tingimusi järgides, mis tähendab ka seda, et seekord toimub turniir ilma pealtvaatajateta.

scroll to top