fbpx
Close

Kaunase Žalgiris läheb sügishooajale vastu kärbitud eelarvega

-Kaunase Žalgiris logo | Foto: Siim Semiskar

-Kaunase Žalgiris logo | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalli au ja uhkus Kaunase Žalgiris teeb hooajaeelseid ettevalmistusi, kuid kogu maailma laastanud koroonaviirus ei teinud erandit ka kuulsale korvpalliklubile. Aastaid Euroopa klubikorvpalli eliidiga mõõtu võtva Žalgirise uue hooaja eelarve väheneb ligi kolmandiku võrra.

Peatreener Šarunas Jasikevicius peab portaali Sportando andmetel arvestama ligi 30%-lise kärpega, mis joonistab hooaja eelarveks umbes 7-8 miljonit eurot. Leedukast korvpalliajakirjaniku Donatas Urbonase sotsiaalmeedia postitustest lähtub, et hoolimata kahanevast summast jääb Jasikevicius siiski meeskonna juurde ning toimetab juba koosseisu täiendamisega.

Kärpe tõttu tuleb Žalgirisel loobuda ühest leegionärist, kelleks võib osutuda ligi 550 000 eurose aastapalgaga Zach LeDay. Austraallasest keskmängija Jock Landale`i jätkamine on tõenäolisem, kuna noormehe lepingus on korralik väljaostusumma ning klubist lahkumise ajendiks võib saada ainult ahvatlev pakkumine NBA-st.

Vabaagentidena lähevad mängijateturule õnne otsima kuldse käega Arturas Milaknis, Edgaras Ulanovas ning KC Rivers. Lahtine on veel Marius Grigonise, Lukas Lekaviciuse ning Thomas Walkupi saatus, neist kahe esimese vastu on tõsine huvi mitmel Euroliiga klubil.

Žalgiris jäi eile ametlikult lõpetatud Euroliigas jagama 9.-13. kohta, kui kogus 28 mänguga 12 võitu. Põhiturniiri lõpuni jäi koroonaviirusest tingitud hooaja katkestamise hetkel veel 6 mänguvooru.

scroll to top