Anderson ja Pulk olid Saksamaal võidukad, Lass Poolas mitte

-Merike Anderson | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Välismaal mängivatest Eesti naiskoondislastest käisid pühapäeval platsil Merike Anderson, Janne Pulk ja Kadri-Ann Lass.

Eestlannadest viskas enim punkte Anderson, kes kogus Kelterni Rutronik Starsi koduses 94:59 (24:11, 17:18, 33:10, 20:20) võidumängus Halle Lionsi üle 6 silma (kolmesed 2/4). Vahetusmängijate pingilt alustanud Andersoni arvele jäi 15 minutiga ka üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ning 2 isiklikku viga.

Võidurõõmu sai tunda ka Janne Pulk, kelle koduklubi TK Hannover alistas koduväljakul USC Heidelbergi 76:66 (22:25, 14:9, 20:16, 20:16). Võitjate algkoosseisu kuulunud Pulk viibis platsil 31 minutit, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 0/2), võttis 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 3 vaheltlõiget. Negatiivse poole peale jäid 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Mõlema eestlanna koduklubid jätkavad Saksamaa naiste korvpalli Bundesliga tabeli eesotsas. Keltern hoiab täisedu kuue võiduga esikohta, Hannover asub viie võidu ja ühe kaotusega teisel tabelireal.

Poola naiste korvpalliliigas pidi Kadri-Ann Lassi koduklubi Krakowi Wisla vastu võtma hooaja esimese kaotuse, kui võõral väljakul jäädi 55:76 (17:19, 12:21, 12:23, 14:13) alla Gorzow Wielkopolski AZS AJP-ile. Algviisikus alustanud Lass mängis 35 minutit, mille jooksul ta viskas 4 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 0/1), hankis 8 lauapalli ning blokeeris 2 vastaste pealeviset. Negatiivse poole pealt tegi eestlanna ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Konkurentidest üks-kaks mängu vähem pidanud Wisla hoiab liigatabelis viie punktiga üheksandat kohta, olles kogunud kaks võitu ja ühe kaotuse.