Anderson sai finaalseerias ning Pokk veerandfinaalis tunda võidurõõmu, eestlannad kätt valgeks ei saanud

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Merike Anderson ja Castors Braine alustasid reedel Belgia kõrgliiga finaalseeriat ning võtsid avamängus napi 66:65 (15:14, 22:17, 15:15, 14:19) võidu Sint-Katelijne naiskonna üle.

Veidi üle 10 minuti väljakul viibinud Merike Anderson alustas kohtumist vahetusmängijate pingilt, kuid punktiarve jäi avamata, sooritades väljakult vaid ühe möödaläinud kahepunktiviske. Samuti läks protokolli kirja neli isiklikku viga.

Castors Braine parimana viskas Mariona Ortiz 15 punkti ning võttis 10 lauapalli, Emmanuella Mayobo arvele kogunes 12 punkti. Celeste Trahan-Davis sai kirja kaksikduubli 11 punkti ning 16 lauapalliga. Veel jõudis kahekohalise punktisummani Maxuella Lisowa-Mkaba, kes kogus 11 punkti.

Laure Resimont viskas Sint-Katelijne naiskonna parimana 28 punkti ning võttis 8 lauapalli. Elise Ramette sai kirja 16 ning Becky Massey 10 punkti.

Finaalseeria teine mäng peetakse 24. aprillil Castors Braine’i koduväljakul. Seeria peetakse kahe võiduni.

Mailis Pokk ja Landes Basket võitsid Prantsusmaa meistrivõistluste veerandfinaalseeria teise mängu 66:54 (15:13, 14:17, 21:18, 16:6) Montpellier naiskonna vastu ja viigistasid finaalseeria 1-1 peale.

Mailis Pokk pääses seekord väljakule ligi kolmeks minutiks, mille jooksul punktiarvet avada ei õnnestunud.

Landes Basketi poolelt kogus kahekohalise punktisumma neli naist. Miranda Ayim kogus resultatiivseimana 16 punkti, Romana Hejdova viskas 13 silma. Celine Dumerci ja Marie Michelle Milapie arvele kogunes võrdselt 10 punkti.

Montpellieri edukaimana viskas Nwal Endene Miyem 17 punkti, Samantha Whitcomb kogus kaksikduubli visates 10 punkti ja võttes 13 lauapalli. Ornella Bankole arvele jäi 8 silma ja 10 lauapalli.

Veerandfinaalseeria kolmas ja otsustav kohtumine peetakse teisipäeval, 23. aprillil Montpellieri koduväljakul.