Audentes alistas hooaja avamängus Kadrina Karud, võidud teenisid ka EMÜ ja väliskoondislastega tugevdatud Kalev

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga uue hooaja avamängus kohtusid täna Audentese Spordikeskuses võõrustaja G4S Noorteliiga ja mullu II liiga võitnud Kadrina Karud. Teistes tänastes kohtumistes läksid vastamisi Tartu Ülikool/Kuremaa SK ja KA Tallinna Kalev/TSK ning Eesti Maaülikool/Skarcon ja Balteco.

G4S Noorteliiga – Kadrina Karud 94:87 (24:24, 23:23, 16:20, 31:20)

Viigiga lõppenud esimese veerandi järel pääsesid Kadrina Karud 11 punktiga juhtima, kuid avapoolaja lõpp kuulus võõrustajatele ning ka pikale pausile mindi viigiseisult (47:47). Teise poolaja alguses jäi Audentese võistkond taas tagaajaja rolli, kuid lõpetas mängu 14:4 spurdiga ja võttis seitsmepunktilise võidu.

G4S Noorteliiga parimad skooritegijad olid Hugo Toom ja Kasper Suurorg, kes kogusid vastavalt 29 ja 28 punkti. Toomi arvele jäi ka 8 lauapalli, Suurorg hankis lisaks 9 lauapalli ning jagas 6 resultatiivset söötu. Kaksikduubli kirja saanud Ken-Martti Reinart tõi 14 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kadrina Karude parimaks kerkis ameeriklane Tilford Thornton Jr, kes kogus 27 punkti, 7 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Kristen Meister viskas 18, Lauri Mets 16 ja Allan Ehte 14 punkti.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – KA Tallinna Kalev/TSK 68:82 (27:26, 11:17, 21:17, 9:22)

Tartlased võitsid avaveerandi ühe punktiga, kuid poolajavileks juhtisid kalevlased 43:38. Kolmandal veerandajal olid jällegi paremad võõrustajad ning viimasele neljandikule mindi vastu nende minimaalses kaotusseisus (59:60). Seejuures ei kasvanud vahe esimese kolme veerandi jooksul kordagi suuremaks kui kuus punkti. Neljas veerand kuulus aga täielikult külalistele, kes võtsid kindla 14-punktilise võidu.

Tallinna Kalevi resultatiivseim oli Rootsi U18 koondist esindanud Horvaatia päritolu Luka Babic, kes tegi 17 punkti ja 15 lauapalliga kaksikduubli. Bahama koondises mänginud Winslo Barry Jr, Martin Jurtom ja Tom Kaldre tõid igaüks 14 punkti ning lätlane Aigars Hermanis lisas 13 silma. Kaksikduubli teinud Barry arvele jäi ka 16 lauapalli ning Kaldre jagas 8 resultatiivset söötu. Tartu Ülikooli poolelt jõudsid kahekohalise punktisummani neli meest – Patrik Saal viskas 19, Sverre Aav 18, Joonas Anton Jürgenstein 13 ja Kristofer Veismann 10 silma. Aav, Jürgenstein ja Saal võtsid igaüks ka 7 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Balteco 92:83 (21:16, 24:30, 28:11, 19:26)

Avaveerandi järel juhtis Eesti Maaülikooli meeskond viie silmaga, ent poolajapausiks pääses Balteco ühe punktiga ette (46:45). Teise poolaja alguses haarasid võõrustajad juhtohjad uuesti enda kätte ega loovutanud neid enam kordagi, võttes lõppkokkuvõttes üheksapunktilise võidu.

Eesti Maaülikooli resultatiivseim oli 22 punktiga Joosep Russak, kes hankis lisaks ka 4 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Gert Kaldmäe viskas 14 punkti ja hankis 8 lauapalli ning Randel Rainer Lille lisas 12 silma. Balteco poolelt kerkis üleplatsimeheks Erik Luts, kelle arvele kogunes 25 punkti, 9 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Silver Jurno viskas 13, Kiur Akenpärg 12 ja Allar Leppind 10 punkti.

Reedel lähevad vastamisi Tartu Kalev/Estiko – Betoonimeister/SK Nord/Cramo, KK Viimsi/Noto – KK HITO/BC Karjamaa ja Paide Viking Window – Tamsalu Los Toros/TalTech.