Avaveerandi kaotanud Rytas viskas järgneva 20 minutiga 67 punkti ja põrutas poolfinaali

-Kristjan Kitsing | Foto: Ekraanitõmmis

Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas kohtus laupäeval Leedu korvpalli kõrgliiga veerandfinaalseeria teises mängus Šiauliaiga ning kätte saadi 101:70 (19:20, 37:12, 30:13, 15:25) võit. Kahe võiduni toimunud seeria kuulus 2:0 Rytasele ning hooaeg jätkub poolfinaaliga.

Visketabavus jäi mõlemal meeskonnal 52% peale. Lauavõitluse võitis Rytas 30:28 (ründelaud 11:6). Korvisööte andis Rytas rohkem 21:18 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 11:4. Pallikaotuseid kogunes Šiauliail 18, Rytasel 8.

Kristjan Kitsing sai ligi 20 minutit mänguaega ning viskas 9 punkti (vabavisked 3/3, kahesed 0/1, kolmesed 2/5). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi 3 isiklikku viga.

Arnas Butkevicius ja Mindaugas Girdziunas olid Rytase parimad võrdselt 16 punktiga, kellest esimene võttis veel 6 lauapalli ning tegi 3 vaheltlõiget. Andrew Goudelock lisas 14 punkti, 3 korvisöötu ja tegi 3 vaheltlõiget ning Ivan Buva sai kirja 13 punkti.

Vastaste resultatiivseim oli Martynas Varnas 17 punktiga. Eimantas Stankevicius järgnes 14 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Arminas Urbutis kogus 13 punkti ja 5 lauapalli.

Kahe võiduni peetavavas poolfinaalseerias läheb Rytas vastamisi Panevežyse Lietkabelisega. Esimese mängu kuupäeva laupäevase seisuga veel paigas pole.