Cramo alistas esiliigas kaugvisete toel Noorteliiga, Maaülikool kindlustas tabelis kolmandat kohta

-Ardo Krass | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimus Saku I liigas kaks kohtumist. Võidulisa teenisid BC Kalev/Cramo I ja Eesti Maaülikool/Limitex autoklaaside meeskond.

BC Kalev/Cramo I (5-9) vs G4S Noorteliiga (8-6) 92:73 (26:24, 23:15, 22:14, 21:20)

Lahtise ja võrdselt kulgenud avaveerandaja võitsid kalevlased 26:24. Kohtumise eel kerges favoriidiseisuses olnud Noorteliiga ei suutnud ka teisel perioodil koduväljakueelist maksma panna. Kogenud külalisvõistkond tegi veerandaja keskel 11:0 spurdi, mille tulemusel kasvas poolajaks vahe kahekohaliseks (49:39). Kolmanda veerandaja võtmehetkedeks kujunes 50-sekundiline periood, mil Ardo Krass tabas kolm järjestikust kaugviset, suurendades Cramo eduseisu 66:49-le. Otsustaval mänguperioodil hoidsid kalevlased kindlalt mängu enda kontrolli all ning võtsid hooaja kuuenda võidu. Kõik veerandajad võitnud Cramo tabas kaugviskeid (16/32 ehk 50%) paremini kui kahepunktiviskeid (16/38 ehk 42%) ning jagas 29 tulemuslikku söötu.

Cramo parimaks tõusis taaskord Rauno Meerits 22 punkti, 10 lauapalli, 5 söödu ja 5 vaheltlõikega. Viis kaugviset tabanud Ardo Krass lisas 21 silma ja 6 söötu. Karl-Peeter Junk tõi 16 punkti ning Sten Roosaar 10 silma ja 5 söötu.

Noorteliigat vedas Oliver Suurorg 18 punkti, 8 lauapalli, 7 söödu ja 3 vaheltlõikega. Illimar Raiend viskas 13 punkti ja sooritas 3 vaheltlõiget. Karl-Kristjan Karpini saagiks jäi 10 silma ja 7 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (10-5) vs Tartu Kalev/Estiko (8-7) 90:76 (33:22, 17:20, 16:16, 24:18)

Kodus mänginud Maaülikool tabas avaveerandil 7 kaugviset ja võttis liidriohjad varakult endale. Teist perioodi alustas Estiko 8:0 spurdiga ning jõudis korraks kolme punkti kaugusele (30:33), kuid poolajapausile mindi väljakuperemeeste 50:42 eduseisul. Kolmandal neljandikul suutisid külalised taas kahekohalise kaotusseisu ühele punktile kahandada (56:57). Joosep Russaku kaks kaugviset veerandaja lõpuminutil viisid Maaülikooli otsustavale veerandajale 8-punktilises paremuses. Viimane vaatus mängu pööret ei toonud ning väljakuperemehed kindlustasid võiduga turniiritabelis kolmandat positsiooni.

Maaülikooli resultatiivseim oli Gert Kaldmäe 22 punkti ja 8 lauapalliga. Ken Karja ning Ott Sellis (5 lauapalli) tõid kumbki 14 silma. Joosep Russaku arvele jäi 11 punkti, 8 lauapalli, 7 söötu ja 4 vaheltlõiget.

Estiko parimaks kerkis Silver Leppik 17 punkti ja 5 vaheltlõikega. Artur Liiv lisas 12 silma ja 8 lauapalli. Võrdselt 11 punkti said kirja Jano Kunts, Gintaras Dalke ja Marten Järvik (7 lauapalli).