fbpx
Close

Donaldas Kairys: me pidime kõvasti mängima, sest vastas oli ju Moskva CSKA…

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval oli Saku Suurhallis võimalik saada üks tänavuse kalendriaasta vägevaim kodumaine korvpallielamus, kui BC Kalev/Cramo andis Euroopa tippklubile Moskva CSKA-le lahingu ning kaotas lõpuks viie silmaga – 80:85 (20:19, 20:28, 17:23, 23:15).

Alles kaks päeva tagasi Euroliiga raames Kreekas Ateena Panathinaikosele 84:96 alla vandunud CSKA peatreener Dimitris Itoudis oli kogu kohtumise vältel väga närviline ning võttis järjepanu ette nii kohtunikke, oma mängijaid kui isegi abitreenereid. Nagu 48-aastane kreeklane pressikonverentsil ise hiljem tunnistas, siis mängu tegid nende jaoks raskemaks vähene puhkus pärast eelmist mängu ning samal põhjusel puudulikuks jäänud ettevalmistus.

“Meil oli pärast Euroliiga matši vastasest vähem aega valmistuda, kuid leidsime sellele vaatamata võimaluse kohtumine edukalt võidule viia. Õnnitlen oma mängijaid, et nad leidsid tugevuse, motivatsiooni ja keskendumise, et võita. Ootasime, et Kalev/Cramo üritab meid väga aktiivselt survestada nagu kogu Euroopa meie vastu mängib,” rääkis Moskva suurklubiga korra Euroliiga võitjaks kroonitud ja kolmel aastal VTB Ühisliiga võitnud juhendaja.

Kreeklasest tipptreener tunnustas ka vägeva esituse teinud Kalev/Cramo tiimi: “Igatahes on Kalev hea meeskond ja sel hooajal play-offi tasemel klubi. Seda ei saa veel täie kindlusega väita, aga hetkel nii tundub, kuna nad mängivad head korvpalli. Tahan kiita ka imelist publikut – 5000 inimest selles ilusas saalis pole igapäevane. See näitab, et Kalevis tehakse asju õigesti.”

“Kalev mängis täna agressiivset korvpalli, kohati näidates isegi brutaalset mängu, kuid selline on korvpall. Nad tõesti mängisid täna hästi,” viskas Itoudis õhku ka väikese süüdistuse, et kodumeeskond kompas oma agressiivse kaitsega reeglite piire.

Itoudis tõi eraldi välja võtmetegelaseks kerkinud Sergio Rodriguezi kasuteguri: “El Chacho (Rodriguezi hüüdnimi, mis eesti keelde tõlgituna tähendab “poiss” – toim.) mängis suurepäraselt alates oma teisest vahetusest. Ja seda mitte ainult rünnakul vaid ka kaitses. Ta tabas tähtsaid viskeid ja oli väga enesekindel. Aga mängu ei võitnud üksnes Rodriguez, tuleb kiita kogu meeskonda.” Tituleeritud 32-aastane Hispaania koondise tagamees tabas lõpuks koguni 7 kaugviset ja tõi üleplatsimehena 26 punkti.

Itoudis jätkas: “Ei tohi ka ära unustada, et reeglite tõttu ei saanud me kahte välismaalast kasutada (pingil istusid pikkades dressides ameeriklased Kyle Hines ja Will Clyburn – toim.) ning lisaks sellele sai Cory Higgins mängida vaid kuus minutit enne kui ebasportliku vea ja tehnilise vea võtmise eest riietusruumi saadeti. Tal oli selleks ajaks kirjas juba 8 punkti ehk siis saate aru, millise muutuja me võrrandist kaotasime.”

Erinevalt Itoudisest, kes veel ka kogu pressikonverentsi oli kergelt närvilise oleku ja kärkiva hoiakuga, õhkus Kalev/Cramo peatreenerist Donaldas Kairysest pärast kohtumist positiivsust ning leedulane oli oma tiimi esitusega silmnähtavalt rahul.

“Meie mehed tegid suurepärase mängu. Me olime fokusseeritud ja mängisime tõepoolest kõvasti kõik 40 minutit. Me tahtsime väga kodusaalis ühe Euroopa parima meeskonna vastu ennast tõestada. Eriti sellise täismaja fännide ees. Kahjuks jäi veidi puudu,” sõnas Kairys ja lisas: “kohtumise võtmeks olid pallikaotused, kuna just nende pealt võidab CSKA mänge. Tegime 19 pallikaotust, mis on veidi liiga palju. Rodriguezil oli imeline viskeõhtu ja ta päästis CSKA ja rikkus meie peo.”

Janari Jõesaar nõustus Kairysega: “Nagu treener ütles, siis kaotasime liiga palju palli. Nad said meie pallikaotustest paarkümmend punkti. Mõned visked jäid ka sisse panemata ning nemad tulid ja panid samasugused ära. Aga suure meeskonna vastu punkt-punktis mängida, see ongi ideaalis see, mida kõik tahavad. Meil võimalus oli, aga seekord jäime viie punktiga maha.”

Pressikonverentsil uuris Ivar Jurtšenko Kairyselt ka seda, et miks ta paljudele üllatuseks Erik Keeduse nii tähtsas mängus väljakule pani, jättes Tanel Kurbase mänguminutiteta. Tuletame meelde, et raskest põlvetraumast kaua taastunud Keeduse jaoks oli see tänavuse hooaja debüüt. Leedulane vastas: “Me oleme näinud Erikut treeningutel juba mõned nädalad ning ta on olnud väga hea. Olin seda meelt, et ta on mänguks valmis ja väärib platsile jooksmist, kuna on aprillist alates väga rasket tööd teinud. Mul on hea meel, et Erik selle võimaluse sai ja temast oli meile kasu.”

Pressikonverentsi lõpetuseks küsisime Kairyselt ka arvamust Itoudise varem välja öeldud brutaalse mängu kommentaarile. Leedulase nägu läks selle peale muigele ning ta lausus: “Liiga brutaalselt? CSKA jaoks? Ei, sellist asja ma küll ei usu. Kuigi, me tõesti tahtsime mängida kõvasti ja mängisimegi kõvasti. No kuulge, me peamegi kõvasti mängima, sest see oli ju CSKA…”

scroll to top