EELVAADE | Kalev/TLÜ üritab kaotusteseeria lõpetada, Tartu tahab võidulisa

-Martin Müürsepp ja Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse neljapäeval, 14. veebruaril kaks mängu. Tartu Ülikool kohtub Jekabpils/SMScredit.lv tiimiga ja Tallinna Kalev/TLÜ võtab vastu Rapla Avis Utilitase.

Tartu Ülikool – Jekabpils/SMScredit.lv
14.02.2019, kell 19:00, Tartu, TÜ Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Jekabpils (0-20) ja Tartu (9-11) olid vastamisi 11. novembril ning külalismeeskond teenis 93:74 võidu. Avaveerand kuulus Jekabpilsile 24:21 ja ka poolajaks juhiti 45:44. Kolmanda veerandaja võitsid tartlased aga 14 punktiga ja koos viimase neljandiku 25:19 paremusega oli soovitud tulemus käes. Kregor Hermet viskas Tartu eest 24 punkti. Jekabpilsile tõid Verners Kohs ja Jurijs Aleksejevs võrdselt 19 silma, kellest viimane kogus ka 8 lauapalli ning jagas 7 korvisöötu.

Tartu alistas 6. veebruaril Hermeti viimase sekundi viskest Tallinna Kalev/TLÜ 84:82. Võrus toimunud kohtumises tuli vastu võtta 70:76 kaotus Valmiera Glass VIA-lt ja viimati jäädi võõrsil BK Ogrele 89:99 alla. Jekabpils pole 20 mängu jooksul suutnud võiduarvet avada. 9. veebruaril võeti Riia VEF-ilt vastu 63:102 kaotus.

Arnas Velicka ning Kregor Hermet on Tartu parimatena visanud keskmiselt 19,8 ja 16,1 punkti. Tautvydas Šlezas on kätte saanud 11,0 ning Julius Kazakauskas 8,6 lauapalli. Jekabpilsi poolelt on Jurijs Aleksejevs toonud 15,0 ja Leon Gillmore III 13,3 silma. Aleksejevs ja Gillmore III on võtnud vastavalt 9,8 ja 6,3 lauapalli mängu kohta.

Tallinna Kalev/TLÜ – Rapla Avis Utilitas
14.02.2019, kell 20:00, Tallinn, Nordi Spordihoone

Lähikonkurendid Rapla (10-11) ja Kalev/TLÜ (10-12) pidasid selle hooaja esimese matši maha 22. detsembril. Kalev/TLÜ võitis esimese veerandaja viie silmaga ja poolajaks oli eduseis juba 50:34. Viimase neljandiku alguseks oli Rapla 15 punktiga taga ja kuigi korra õnnestus vahe kümnele silmale saada, tuli kokkuvõttes vastu võtta kindel 69:87 kaotus. Kalev/TLÜ parimana viskas Karl-Johan Lips 25 punkti, Dominique Hawkins tõi Raplale 17 punkti.

Kalev/TLÜ alistas 27. jaanuaril võõrsil Valmiera Glass VIA 86:63. Järgmised kolm mängu Betsafe Jurmala, Tartu Ülikooli ja BK Ventspilsi vastu on kaotatud. Rapla võitis 7. veebruaril 94:85 Pärnu Sadamat ja kolm päeva hiljem Valmierat 82:69. Veebruarikuu esimeses mängus tuli tunnistada TalTechi 82:78 paremust.

Rapla korvpallimeeskond teatas kolmapäeval, et on oma ridu tugevdanud Brian Williamsiga. Tagamängija või väikse ääre positsioonil tegutsev 26-aastane Williams pallis viimati Slovakkia kõrgliigas Levice meeskonnas, kus tõi keskmiselt 10,9 punkti, 5,5 lauapalli, andis 1,3 korvisöötu ja sooritas 1,1 vaheltlõiget.

Taylor Stafford on Kalev/TLÜ eest visanud keskmiselt 15,3 ja Damarcus Jamaal Harrison 12,1 punkti. Karl-Johan Lips on kätte saanud 7,8 ning Janar Talts 5,9 lauapalli. Rapla resultatiivseimad on Dominique Hawkins ja Hunter Mickelson, kes toonud vastavalt 14,6 ja 14,5 punkti. Mickelson on võtnud ka 7,5 lauapalli ja Ervins Jonats 6,9 lauapalli.