Lass ja Duquesne kustutasid 11-punktilise kaotusseisu, kuid pidid siiski leppima allajäämisega

-Kadri-Ann Lass | Foto: Duquesne Dukes Media Supplement

Kadri-Ann Lassi kodunaiskond Duquesne Dukes sai kolmapäeval USA üliõpilasliigas NCAA kaotuse, kui koduväljakul jäädi tulemusega 63:67 alla Saint Louis Billikensile.

Duquesne võitis avaveerandi 15:8, kuid jäi poolajavileks 27:30 kaotusseisu. Lass jõudis esimese 20 minuti jooksul visata 5 punkti, võtta 2 lauapalli, teha ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Kolmandal veerandajal kasvas vahe kahekohaliseks ning Duquesne läks otsustavale neljandikule vastu 44:55 kaotusseisus. Viimase veerandi juhatasid sisse Lassi tabavad vabavisked ja kui mängida oli jäänud veel 1.27, suutis kodunaiskond seisu viigistada (61:61). Pingeliseks kujunenud mängulõpu kallutas enda kasuks siiski Saint Louis.

Algviisikus alustanud Lassi arvele kogunes mängu lõpuks 25 minutiga 12 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/7, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks viskeblokeering, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Eestlannast rohkem viskas Duquesne’i poolel punkte vaid Libby Bazelak, kes kogus 14 silma. Võitjate resultatiivseim oli 24 punkti visanud Jordyn Frantz.

Duquesne langes Atlantic 10 konverentsis Saint Louisist tahapoole ning asub nüüd 6 võidu ja 5 kaotusega 6. kohal. Kogu hooaja jooksul on naiskonna arvele kogunenud 12 võitu ja 12 kaotust. Oma järgmise mängu peab Duquesne pühapäeval, 17. veebruaril, kui võõrsil minnakse vastamisi konverentsi tabelis 13. kohal asuva Rhode Islandiga.