Pärnu võttis Mihkel Kirvese ja Siim-Markus Posti juhtimisel Valga-Valka üle teisel lisaajal olulise võidu

-Mihkel Kirves | Foto: Pärnu esindmusmeeskond Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis Pärnu Sadam hooaja kümnenda võidu, kui põnevusmängus seljatati alles teisel lisaajal BC Valga-Valka/Maks&Moorits.

Pärnu Sadam – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 91:79 (18:18, 19:16, 13:12, 16:20, 8:8, 17:5)

Kodumeeskond juhtis esimesed kolm ja pool minutit, misjärel tegi Timo Eichfuss kaugviskest seisuks 7:7. Demetre Rivers viis pärnakad uuesti ette, aga ameeriklaste Lynden Bernard Rose Jr-i ja Dashawn Kingi abiga pääses Valga-Valka 12:9 juhtima. Veerandaja viimasel minutil haaras omakorda Pärnu Saimon Suti kaugviskest 16:14 eduseisu, kuid 18:18 viigiga mindi lühikesele puhkepausile. Robert Petersoni kaugviskest läksid külalised 21:18 ette, aga Pärnu vastas 7:0 spurdiga. Korra suutsid võõrustajad vahe ka kuuele silmale suurendada, ent Valga-Valka püsis Rose’i korvide toel mängus ning Martin Jurtomi kolmepunktiviskest oli kaotusseis vähendatud 30:31 peale. Poolajale mindi Pärnu 37:34 juhtimisel.

Võõrustajad jätkasid head hoogu ja 3,5 minutit hiljem viis Siim-Markus Post omad kaheksa punktiga ette. Vajalikel hetkedel tõi Valga-Valka poolelt kaks silma uus täiendus Sade Aded Hussein ja kaugviske tabas ka Dashawn King. Viimane neljandik algas Pärnu 50:46 eduseisust. Kingi eestvedamisel viigistasid külalised 7.44 enne lõppu seisu 50:50. Liidriroll vahetus mitmeid kordi, aga 2.38 enne lõpuvilet tabas Hussein korvi alt ja Valga-Valka oli 64:58 juhtima pääsenud. Saimon Sutt realiseeris vastu 2+1 rünnaku ning Mihkel Kirvese viskest vähenes kodumeeskonna kaotusseis minimaalseks. Kui mängida oli jäänud 16 sekundit, saadeti vabaviskejoonele Rose, kes mõlemad tabas, ja nüüd oli külalismeeskond 66:63 ees. Võimaluse sai ka Eichfuss eduseisu kasvatada ja sisuliselt mäng ära otsustada, aga tema vabavisked ei tabanud. Valga-Valka mängijad seejärel Pärnu järgmist rünnakut veaga maha ei võtnud, Sutt tabas kaugviske, ja käiku tuli lisaaeg.

Posti ja Henri Wade-Chatmani visetest läks Pärnu 2.35 enne lisaaja lõppu 72:68 juhtima. King võttis Valga-Valka poolelt mängu enda peale, oli kahel korral resultatiivne, ja taas oli tablool viik. Wade-Chatmanil oli võimalus kohtumisele punkt panna, kuid viimase sekundi vise ei tabanud ning järgmised viis minutit ootasid ees. Lõpuks sai kodumeeskond oma tahtmise, kui teist lisaaega alustati 6:1 spurdiga ja Posti ülimalt raske kaugvise suurendas vahe kaheksale punktile. Valga-Valka poolelt tabas Kristaps Miglinieks veel lähiviske, aga pärnakad olid hea emotsiooni üles saanud ning võitjas polnud enam kahtlust.

Mihkel Kirves kerkis Pärnu parimaks võimsa kaksikduubliga, visates 24 punkti ja kogudes 18 lauapalli. Siim-Markus Post lisas 20 silma ja 6 korvisöötu. Henri-Wade Chatman tõi 14, Justin Alexander Alston 13 ning Saimon Sutt 12 punkti.

Valga-Valka eest viskas Dashawn King 18 punkti. Timo Eichfussi arvele jäi 16 punkti ja 7 lauapalli ning Lynden Bernard Rose Jr lisas 15 punkti, 15 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Teistes kohtumistes oli tabeliliider BK Ventspis 72:58 parem Betsafe Jurmalast ning Läti Ülikool alistas 78:70 BK Liepaja.

Järgmised mängud OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimuvad neljapäeval, 14. veebruaril. Tartu Ülikool võõrustab Jekabpils/SMScredit.lv meeskonda ning Tallinna Kalev/TLÜ Rapla Avis Utilitast.