Konontšuk kerkis Tšehhis liidrite heitluses üleplatsimeheks

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislaste Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond Get Better Academy alistas Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel koduväljakul Praha USK duubli 91:66 ning astus olulise sammu põhiturniiri võidu suunas.

Get Better Academy ehk GBA juhtis avaveerandi järel 21:17, kasvatas poolajavileks vahe kahekohaliseks (39:29) ning suundus otsustavale neljandikule 58:46 eduseisus. Viimasel veerandajal pani GBA püsti tõelise viskepeo ja võttis lõpuks 91:66 võidu.

Algviisikus alustanud Jaaksonile jagus mänguaega 37 minutit, mille jooksul viskas ta 16 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/2, vabavisked 6/6), võttis 4 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu, sooritas koguni 4 vaheltlõiget ning tegi 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 7 viga.

Vahetusest mängu sekkunud Artur Konontšuk viibis väljakul ligi 28 minutit ja viskas selle aja jooksul üleplatsimehena 26 punkti (kahesed 9/10, kolmesed 1/3, vabavisked 5/5). Lisaks võttis ta 7 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas ühe vaheltlõike, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 5 viga.

Mõlemal tabeli tipus paikneval meeskonnal on nüüd kirjas 15 võitu ja 1 kaotus, kuid parem korvide vahe annab esikoha GBA-le. Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel 6 vooru.