fbpx
Close

EELVAADE | Tõusude-mõõnadega mängiv Kalev/Cramo läheb raskustes Avtodori kallale

-Donaldas Kairys ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-Donaldas Kairys ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi ei saanud esmaspäevast võitu Krasnojarski Jenissei üle pikalt nautida, sest lendas Saraatovisse, kus kohtub neljapäeval kohaliku meeskonna Avtodoriga. Kell 17.00 algavast mängust teeb otseülekande Kanal 12 ja Postimees.ee.

Kalev hoiab idaliigas hetkel kaheksandat kohta, olles kogunud 7 võitu ja 9 kaotust. Samm eespool asub Nižni Novogorod (8-7), seljataha jääb aga just Avtodor (6-10). Kalevil on Ühisliiga põhiturniiril jäänud pidada veel kümme mängu, ainsaks eesmärgiks koht kaheksa parema seas säilitada. Teatavasti pole Eesti klubi kunagi Ühisliigas play-off’i veel jõudnud.

Avtodor on kaotanud tänaseks juba neli mängu järjest, neist kaks viimast seejuures otsestele konkurentidele Astanale (64:88) ja Zielona Gorale (100:108). Kalevi ja Avtodori omavaheliste mängude saldo Ühisliigas on 8:1 Venemaa klubi kasuks, kuid kahe viimase mängu osas 1:1.

Oktoobri lõpus Kalevi spordihallis peetud kohtumine kujunes tõeliseks viskekontserdiks, mille võitis lõpuks Avtodor 113:102. Toona tegid mängu ära suuresti kaks ameeriklast: Perrin Bufford kogus 30 punkti ja 8 lauapalli ning Trae Golden 24 punkti ja 11 korvisöötu. Samad mehed on olnud meeskonna liidrid ka viimastes mängudes.

Kui selle hooaja esimeses omavahelises tegutses Avtodori peatreenerina veel Sergei Mokin, siis veebruari algusest juhendab meeskonda taas endine tippmängija Jevgeni Pašutin. Hiljuti 50. sünnipäeva tähistanud Pašutin tegi mullu Avtodoriga klubi ajaloo edukaima hooaja (Ühisliiga lõpetati suisa viiendana), kuid läks klubi juhtidega suve alguses tülli ja lahkus meeskonnast.

Nüüd, pool aastat hiljem, on Pašutin aga Itaalia klubist Cantust naasnud kodumaale ja juhendab taas Volga jõe kaldal asuvat meeskonda. Tõsi, kaks esimest mängu Ühisliigas pole tal pärast naasmist õnnestunud. Pašutinit võib nimetada Kalevi vanaks sõbraks, sest lisaks Avtodorile on ta meie vastu mänginud ka Moskva CSKA, Kaasani Unicsi ja Krasnodari Lokomotiiv-Kubani treenerina.

Pärast neljapäevast mängu on Kalevil aega paar nädalat vormi koguda. Uuesti minnakse Ühisliigas väljakule märtsi alguses, kui meeskonda ootavad ees kolm järjestikust kodumängu Minski Tsmoki, Astana ja Moskva oblasti Himkiga.

Kui viimastes kohtumistes on Kalev/Cramo läinud Optibeti spordiennustuse koefitsientide kohaselt ka VTB Ühisliigas mängule vastu pigem favoriidina, siis sel korral usuvad numbrid pigem kodumeeskonna võitu. Avtodori võidukoefitsiendiks on 1,48 ning Kalev/Cramol 2,54.

Händikäppi appi võttes on Optibeti hinnangul tiimide võimalused võrdsed +/- 4,5 punkti juures. Ehk siis Kalev/Cramo kuni 4-punktilisele kaotusele või Avtodori kuni 5-punktilisele võidule panustamine tooks raha tagasi võrdselt 1,87-kordselt. Näiteks Eesti klubi võimalustesse uskujad saavad aga Cramo vähemalt 3-punktilisele võidule panustades vastava resultaadi korral oma raha kolmekordistada.

* Otse koefitsientide juurde saab pildil klõpsates ning Optibeti konto saab endale registreerida SIIN.

scroll to top