Kotsar ja South Carolina pidid NCAA parimale meeskonnale teist korda alla vanduma

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA läksid Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks läinud öösel teist korda sel hooajal vastamisi üleriigilises reitingus esikohta hoidva Tennessee Volunteersiga, jäädes võõrsil alla 73:85.

South Carolina püsis Tennessee vastu mängus esimesed 9 minutit, kuid poolajapausile mindi juba 36:49 kaotusseisus. Algviisikus alustanud Kotsar jõudis esimese 9 minutiga visata 2 punkti, teha ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga, misjärel vahetati eestlane pingile ning rohkem ta avapoolaja jooksul väljakule ei saanudki. Teine poolaeg möödus tasavägiselt, kuid lähemale kui 12 punkti South Carolina enam ei pääsenud.

South Carolina tabas hästi kaugviskeid (14/23 ehk 60,9%), kuid jäi hätta lähivisetega (12/40 ehk 30%) ja kaotas lauavõitluse 33:40.

Kotsari arvele kogunes mängu lõpuks 23 minutiga 4 punkti (kahesed 2/4), 3 lauapalli, üks viskeblokeering, 2 vaheltlõiget ja 2 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseim oli Tre Campbell 19 punktiga, kaksikduubli teinud Chris Silva lisas 17 silma ja 15 lauapalli. Tennessee parim skooritegija oli 21 punkti visanud Admiral Schofield.

Tänavuse hooaja esimese omavahelise mängu kaotas South Carolina 70:92.

South Carolinal on nüüd kagukonverentsis (SEC) 7 võitu ja 4 kaotust, millega jagatakse koos Ole Missiga 4.-5. kohta. Kogu hooaja jooksul on meeskonna arvele kogunenud 12 võitu ja 12 kaotust. South Carolina peab oma järgmise kohtumise juba laupäeval, 16. veebruaril, kui külla sõidab konverentsi tabelis 12. kohal asuv Texas A&M.