fbpx
Close

Arnas Velicka Leedu korvpalliportaalile: tunnen ennast Eestis väga hästi ja olen hakanud mängu taas nautima

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

-Arnas Velicka | Foto: Siim Semiskar

Leedu korvpalliportaal Krepšinis.net tegi hiljuti pika intervjuu 19-aastase Tartu Ülikooli tagamängija Arnas Velickaga, kellega räägiti nii tegemistest Tartus, tulevikuplaanidest kui ka paljust muust.

Noorena Kaunase Žalgirise süsteemist Hispaania tippklubisse Barcelona lahkunud Velicka ei saanud piisavalt palju põhimeeskonnaga trenni teha ning palus klubil ennast välja laenata. Nii naasis ta eelmise aasta jaanuaris kodumaale, Panevežyse Lietkabelise meeskonda.

Suvel lõpetas noormees Barcelonaga lepingu, mis oleks pidanud kestma veel ühe hooaja, ning temast sai taas Žalgirise mängija. Tänavuseks hooajaks laenati Velicka Tartu Ülikooli meeskonda, kus ta on praeguseks hetkeks kogunud keskmiselt 34 minutiga 19,8 punkti, 5,4 söötu ja 4,1 lauapalli.

“Žalgiris otsis mulle parimat mängupaika nii Leedus kui välismaal. Tahtsin leida enda jaoks koha, kus saaksin oma oskusi arendada ning saada palju mänguaega. Tartu meeskonna peatreener on aastaid Žalgirise süsteemis töötanud Priit Vene, kes saab hästi läbi Žalgirise mänedžeri Paulius Motiejunasega ning seetõttu pakkuski klubi mulle seda võimalust,” rääkis Velicka portaalile oma Eestisse saabumise lugu.

Barcelona aega meenutas Velicka kahetiste tunnetega, kui üldised elutingimused olid noormehel korralikud, kuid duubelrivistuse eest treenides jäi puudu piisavalt kõrgest tasemest. Tol hetkel oli Barcelona juhtidega raksus tagamees Tyrese Rice, kes pagendati samuti noortega treenima. Velicka meenutab: “Ta ei oleks pidanud trennis käima, aga ta otsustas seda siiski teha ja tegutses väga professionaalselt. Kuni ta meiega treenis, oli minu jaoks hea aeg, kuna ta on tasemel korvpallur ja andis mulle palju nõu.”

-Arnas Velicka ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Nüüd on Velicka aga mängimas Tartus Eesti-Läti korvpalliliigat ning eluga väga rahul: “Eestis tunnen ennast väga hästi. Linn on väga kena ja lisaks mulle on tiimis veel kaks leedukat – Julius Kazakauskas ja Tautvydas Šlezas. Liigas on mõned väga tugevad tiimid, näiteks BC Kalev/Cramo alistas hooaja eel ka Lietuvos rytase – see ütleb paljugi. Tabeli alumise poole klubid tunduvad veidi tugevamad kui Leedu esiliiga tiimid. Seega üldine tase on väga hea.”

Noormees on rahul, et saab üle pika aja tublisti mänguaega, mistõttu on tagasi tulnud mängutunnetus ja ta on hakanud taas korvpalli nautima. Rahul on Velicka ka sellega, et saab platsil julgelt vastu võtta otsuseid, kartmata, et eksimuste pärast mänguaeg kohe käest kaob. Kui hooaja esimene pool läkski tal enda sõnul mängimisega harjumisele, siis teises pooles soovib ta oma mängukvaliteeti parandada.

Velickalt küsiti intervjuus ka seda, kuidas eestlased Leedu korvpalli suhtuvad. Noormees vastas: “Kõigile meeldib Leedu korvpall ning väga paljud jälgivad Žalgirise tegemisi Euroliigas. Kui meil on samal päeval trenn, siis tihti kiirustame pärast ühiselt meeskonnakaaslastega mängu vaatama.”

Sel hooajal soovib Velicka koos Tartuga pääseda Eesti-Läti korvpalliliigas minimaalselt play-offi, kuid siht on jõuda välja finaalturniirile nelja hulka. Enne hooaja lõppu ta tulevikuplaane tegema ei hakka.

scroll to top