fbpx
Close

Eesti 3×3 koondis jäi dramaatilises surnud ringis kaotajaks ning langes konkurentsist

-Eesti 3x3 koondis | Foto: fiba.basketball

-Eesti 3×3 koondis | Foto: fiba.basketball

Manilas toimuval 3×3 korvpalli MM-il alustas Eesti koondis pühapäevast võistluspäeva suurepärase võiduga, kui 17:13 alistati seni samuti kaotuseta olnud Poola koondis. Alagrupi viimases matšis saadi aga saatuslikuks osutunud 15:21 kaotus kogenud Sloveenialt, mis jättis tänu surnud ringile eestlased veerandfinaalist välja.

Kuna Poola sai täna Jaapanist jagu 20:16 ning Sloveenia ei jätnud Indoneesiale 21:7 võiduga mingit võimalust, siis liiguvadki B-grupist edasi veerandfinaali need kaks koondist ning hästi mänginud Eesti peab leppima kolmanda kohaga. Alagrupi võitis Sloveenia, kes viskas nelja mänguga 81 punkti, Poola sai kirja 76 silma ja Eesti 71 punkti.

Eesti 3×3 koondis mängis MM-il koosseisus Maik-Kalev Kotsar, Martin Dorbek, Jaan Puidet ja Joonas Järveläinen. Peatreenerina oli kaasas Siim Raudla.

Alagrupitabelitega saab tutvuda SIIN.

Eesti – Poola

Poola alustas mängu õnnelikult korvi kukkunud kaugviskega, kuid Dorbek vastas samasuguse rünnaku viimase sekundi tabamusega. Mäng jätkus eestlaste kerge domineerimisega ning 1.20 enne lõppu oli Eesti eduseis 14:11 ning mõlemal tiimil tehtud kuus viga.

39,7 sekundit enne lõppu tabas Järveläinen väga olulised kaks vabaviset – eduseis 17:13. Seejärel võttis Puidet Poola liidrilt Michael Hicksilt palli põrgatuselt ära ning eestlased teenisid alagrupis kolmanda võidu.

Joonas Järveläinen oli Eesti resultatiivseim 8 punktiga, Martin Dorbek lisas 5 punkti, Maik-Kalev Kotsar 3 ja Jaan Puidet 1 silma.

Eesti – Sloveenia

Eesti alustas mängu Kotsari korviga, kuid sloveenid vastasid kohe kahesega. Sloveenid haarasid mängus juhtohjad ja läksid 5:1 juhtima, kuid Kotsari ja Dorbeki takistamisega nad kaitses hakkama ei saanud ja eestlased läksid 7:6 ette.

8:8 viigiseisult tabasid sloveenid valusa kahepunktiviske ning seejärel kohe ka korvi alt koos veaga ja järgnenud vabaviske – 12:8. Kogenud Sloveenia suutis rünnakul oma taset hoida ning hoidis eduseisu kindlalt kuni mängu lõpuni.

Joonas Järveläinen viskas 7 punkti, Maik-Kalev Kotsar lisas 4, Martin Dorbek 3 ja Jaan Puidet ühe silma. Sloveenia kasuks tõi Gašper Ovnik 11 punkti.

scroll to top