fbpx
Close

Kaotus Sloveeniale maksis Eesti 3×3 korvpallile üle 300 000 euro

-Eesti 3x3 korvpalli MM-koondis

-Eesti 3×3 korvpalli MM-koondis

Filipiinidel toimuvatel FIBA 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel sai täna Eesti koondis kolme võidu kõrvale ühe kaotuse ning kaotas surnud ringiga võimaluse pääseda teisipäeval algavasse play-offi ehk top8 sekka.

Koht MM-i top8 seas oleks Eesti 3×3 korvpallile toonud Eesti Olümpiakomitee B-kategooria toetuse, mis 2018-2020 aastaks oleks olnud kokku 316 800 eurot.

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi, Reigo Kimmeli hinnangul andis Eesti endast maksimumi. “Saime aprillis hea alagrupi, maikuus sellesse parimad saadaolevad mängijad, tegime piisava ettevalmistuse seda nii trennide, ettevalmisturniiride kui ka vastaste videoanalüüsiga. Pigem jäi kaotus avapäeva, kui Poola suutis 21:17 üllatada Sloveeniat,” lisas Kimmel.

Ka Eesti 3×3 koondise peatreeneri Siim Raudla sõnul oli Sloveenia meie jaoks liiga raske pähkel. “Poola hammustasime lihtsalt lahti, mida näitas ka tänane avamäng. 3×3 korvpallis maailma 2. ränkinguga ülikogenud Sloveenia tiimi kohta oli ette teada, et nende vastu peab kõik õnnestuma. Paraku jäi meid B-alagrupi “surnud ringis” play-offist lahutama vaid vastaste 6 rohkem visatud punkti,” ütles Raudla.

Homme selgub, kas ka mõnes teises alagrupis tekib sarnane seis, kui mitte, siis jääb Eesti 3×3 korvpalli laeks FIBA 3×3 MM-i 9. koht, mis on koht kõrgem kui 2014. aastal. EOK B-kategooria toetus algab olümpiaala maailmameistrivõistluste 8. kohast.

Eesti jätkab 3×3 tiitlivõistluseid FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonides 23.-24. juunil Andorras, kus on kohal Eesti naiste koondis ja 29.-30. juunil Prantsusmaal, kuhu sõidavad mehed.

scroll to top