fbpx
Close

Eesti 3×3 koondist tabas üllatus: Ecuadori asemel kohtutakse alagrupis Indoneesiaga

-Eesti 3x3 koondis | Foto: Reigo Kimmel

-Eesti 3×3 koondis | Foto: Reigo Kimmel

Täna algas FIBA 3×3 maailmameistrivõistluste programm ametliku treeningpäevaga, kus kõik koondiseid said harjutada maailma suurima sisesaali, Filipiini Arena 3×3 MM-i peaväljakul. Üllatuslikult sai koondis ka teada, et homme ei mängita alagrupis mitte Ecuadori vaid hoopis Indoneesia koondisega.

Areeni ülesehitusest oli näha, et 3×3 MM-ile oodatakse 55 000 asemel siiski kuni 20 000 huvilist. Lisaks oli ka ehitus alles käimas, mistõttu said mängijad vaid esmase tunde kätte ja seda suhteliselt rasketes tingimustes, kuna konditsioneeri ei olnud tööle pandud ja areeni transpordivärav avatud. Saali sisetemperatuur oli suhteliselt sarnane selle 30+ kraadi ja kõrge õhuniiskusega, mis õues.

Iga võistkond sai trenni teha kokku 40 minutit, millest 20 minutit peaväljakul ning 20 minutit harjutusväljakul. Mitmed kõrvuti peaväljaku ajad saanud võistkonnad otsustasid need ühendada ja sõprusmängu läbi pidada. Seda tegi ka Eesti, kes mängis sõprusmängu D alagrupi 3 positsiooni ehk Horvaatiaga.

Kuigi Eesti juhtis kogu mängu lasti viimastel minutitel eksimused sisse, mille tõttu läks mäng 16:16 seisult lisaajale. Lisaaja Eesti siiski võitis 18:17.

Horvaatia näol oli tegemist väga pikka aega kokkumänginud võistkonnaga, kellest 2 mängijat osalesid juba 2013. aastal ka Tallinn Openil. Selle tõestuseks oli ühel Horvaatia mängijal seljas 2013. aasta 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste särk.

Mängijad ja peatreener jäid võistluspäevaga rahule ning kõiki koondiseid lohutas teadmine, et homme on saal jahedam, kuna tänase temperatuuriga hakkas saalis higi jooksma ka pealtvaatajatel.

“Eks see poistele oli päris karm pingutus, kuna higi voolas ojadena. Kotsari sõnul läks uus 3×3 pall seetõttu mängu lõpus märjaks ja libedaks. Õnneks on homme saalis veidi madalam temperatuur. Aga Dorbek ütles, et väga hea, et täna selline raske trennimäng tuli. Vastane ei ole nõrk – hiljutisel Moskva Open turniiril võitsid nad alagrupis Euroopa meistriks tulnud Riia võistkonda,” vahendas Kimmel tiimi muljeid treeningkohtumisest.

Täna jätkab Eesti 3×3 koondis video vahendusel Jaapani mängijatega tutvumist, kuna homme Eesti aja järgi kell 7:30 algab Eesti esimene alagrupimäng just Jaapani vastu.

Kuna Eesti teine alagrupimängu vastane ei saanud MM-ile kohale tulla, siis FIBA otsustas viimasel hetkel Ecuadori asendada Indoneesiaga. Peatreeneri sõnul on neid riike raske 3×3 korvpallis võrrelda, kuid Indoneesia kohta on FIBA 3×3 videomaterjali siiski veidi rohkem. Eesti mängib Indoneesiaga homme kell 8:40.

Koondise juhina kaasas olev Reigo Kimmel kommenteeris olukorda: “Ecuadori osas olime täiesti tumm maa, kuna nende kohta andmeid palju ei olnud. Indoneesia kohta on teada rohkem, kuid ega nad ülitugevad ei ole. Ilmselt üsna võrdne vahetus. Indoneesia sai alles loetud päevad tagasi asenduskutse ja nad ei jõudnud isegi trennimängudele. Samas, 3×3 kossus võib kõike juhtuda… Hetkel me ei oska veel öelda, kas Indoneesia on tugevam või nõrgem kui Ecuador, aga meile see vangerdus sobis.”

Võistluste ajakava ning mängude otseülekanded leiab SIIT.

scroll to top