Eesti Maaülikool tabas esiliiga võidumängus 16 kolmest

-Joosep Russak | Foto: Siim Semiskar

Neljapäevases Saku I liiga mängus kohtusid kaks Tartu meeskonda – Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (2-2) ja Tartu Kalev/Estiko (3-1). Printsipiaalse vastasseisu kallutas tugeva teise poolajaga enda kasuks võõrsil mänginud Eesti Maaülikool numbritega 101:77 (19:18, 24:21, 26:15, 32:23).

Kohtumise avaveerand möödus tasavägiselt ning pikemale vaheajale minnes oli külaliste edu vaid 4-punktiline. Teisel poolajal õnnestus Maaülikooli mängumeestel teha kaks otsustavat vahespurti (kolmandal veerandil 14:3 ja neljandal 14:0), mis mängu saatuse suuresti ka otsustasid. Suurt rolli mängisid kaugvisked, mida külalised tabasid suurepäraselt (16/31 ehk 52%), väljakuperemehed aga tagasihoidlikult (4/19 ehk 21%). Eesti Maaülikooli ladusast ründemängust annab tunnistust ka 30 resultatiivset söötu.

Joosep Russak tabas viis kolmest ning tõi võitjaile 23 punkti, hankis 7 lauapalli ja jagas 6 söötu. Talle sekundeeris Ott Sellis 15 silma, 5 söödu ja 3 vaheltlõikega. Võrdselt 12 punkti viskasid Egert Kevvai ja Jaagup Russak, viimasele läks kirja ka 8 korvisöötu.

Tartu Kalev/Estiko resultatiivseim mängija oli Marten Järvik 16 punktiga. Kaksikduubliga sai hakkama Artur Liiv (13 punkti ja 13 lauapalli), Silver Leppikult  lisaks 11 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Turniiritabelis jagavad mõlemad meeskonnad pärast tänast mängu 3 võidu ja 2 kaotusega neljandat ja viiendat kohta.