fbpx
Close

EELVAADE | Uue peatreeneriga Valga-Valkat ootab esimene suur proovikivi

-BC Valga Maks&Moorits | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

-BC Valga Maks&Moorits | Foto: BC Valga Maks&Moorits Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub 9. novembril ühe mänguga, kui vastamisi lähevad turniiritabeli erinevates pooltes paiknevad Valga-Valka/Maks&Moorits ja BK Ventspils.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Ventspils
09.11.2018 kell 19.00, Valga Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV

Valga-Valka on sellel hooajal kogunud ühe võidu ja kuus kaotust. Kui 19. oktoobril alistati üpris lootusetust seisust Läti Ülikool ja paistis, et meeskond hakkab vaikselt end leidma, siis taas on järjepanu kaks valusat kaotust tulnud. Kohtumises Pärnu Sadamaga mängiti viimaste minutite eduseis koduväljakul maha ning tunnistati vastase 70:79 paremust. Viimati, 3. novembril sõideti külla BK Liepajale, kuid kohustuslik võit jäi võtmata.

Muudatusi piirilinna meeskonnas on siiski toimunud. Hooaja alguses Hispaania tugevuselt kolmandasse liigasse CB L’Hospitalet tiimi siirdunud Egert Halleri asemel saabus peagi endine Tartu Ülikooli mängija Kristen Meister. Võistkonda toodi ka kolmas ameeriklane, tagamees Clayton Wilson. Loetud päevad tagasi selgus, et senise peatreeneri Armands Misusega koostöö ei jätku ning meeskonna etteotsa asus VTB Ühisliiga klubi BC Astana ja Kasahstani koondise endine peatreener Mihhail Karpenko.

42-aastase Karpenko jaoks saab tema esimene mäng Valga-Valka juhendajana olema suur katsumus, sest vastaseks on Läti üks tippklubidest Ventspils. Tabelis on neil kirjas seitse võitu ja ainus kaotus pärineb hooaja avamängust BC Kalev/Cramo vastu. 13. oktoobril oleks Ventspils äärepealt suure eduseisu maha mänginud oma lähirivaali Riia VEF-i vastu, kuid 90:89 võit tuli siiski ära.

Kaasa lüüakse ka Meistrite liigas ja viie vooruga on kaks võitu kätte saadud, vastavalt türklaste Banviti ja sakslaste Ludwigsburgi vastu. Eesti-Läti Korvpalliliigas on Ventspils üks enim punkte viskav meeskond, keskmiselt 93,3. Esimest positsiooni selles arvestuses hoiab VEF 93,6 punktiga. Riialaste järgmiseks vastaseks samuti on just Valga-Valka, kellega minnakse vastamisi 15. novembril. Tänavu pole Valga-Valka kordagi veel nn. kolme suure ehk Ventspilsi, VEF-i ja Kalev/Cramoga kohtunud.

scroll to top