fbpx
Close

VIDEO | Eesti U15 koondis jõudis Kopenhaagenis dramaatilise võiduga poolfinaali

-Eesti U15 koondis | Foto: Eesti U15 koondis

-Eesti U15 koondis | Foto: Eesti U15 koondis

Taanis toimuval Copenhagen Invitational turniiril sai Eesti U15 koondis laupäeva lõunal trilleriks kujunenud mängus 81:79 jagu Taani “punaste” esindusest ning tagas endale koha poolfinaalis. Eesti võitis alagrupis kõik kolm kohtumist.

Kaur Torn tõi resultatiivseimana 15 punkti, Markus Heinakroon kogus 14 punkti, 11 lauapalli ja 3 korvisöötu, Markus Ladoga tõi 12, Erik Pärnapuu 12, Kaspar Sepp 9, Gregor Kuuba 7, Sten Strelkov 5, Markkus Mõttus 4, Richard-Sven Rivik 2 ja Marko Kuhi 1 punkti.

Koondise peatreener Olari Narits kommenteeris Korvpall24.ee portaalile: “Alates teise veerandi keskpaigast olime pidevalt 7-10 punktiga taga, korra isegi 13 silmaga. Neljanda veerandi alguses tegime 58:67 seisult 14:0 spurdi. Edasi läks kuni lõpuni punkt-punktis. 50 sekundit enne lõppu olime kahega maas, saime Riviku rünnakust 2+1, aga vabavise läks mööda. Hea kaitse tulemusena saime 17 sekundit enne lõppu viigiseisult rünnakule ja Kaur Torni 1-1 lahendus tõi 4,6 sekundit enne lõppu võidukorvi.”

“Natuke oleme hädas vigastustega – sellest mängust jäid eemale põhimängujuht Kardo Kilk ja Kristjan Kroos, kes on selle koondise pikim. Hoos olid ka kohtunikud, kui mängu lõpus olid viie veaga pingil neli algviisikumeest ja kahel mehel väljakul oli neli viga. Aga võidu võti oli super meeskonnavaim ja meeletu võitlus kõigilt 12 mehelt – uskusime lõpuni!” lisas Narits.

Peatreeneril jagus meestele nii kiidusõnu kui ka teravat kriitikat: “Pink tuli täna hästi appi, eriti kiidaks Kaur Torni head teravust. Aga taas vabavisked! 23-st 8! see on ikka uskumatu, kui kehvasti me neid viskame!”

Juba laupäeva õhtul ootab U15 koondist ees poolfinaal Rootsi “siniste” tiimiga.

scroll to top