EESTLASED VÄLISMAAL | Vene ja Burgos jäid kõrgliigapiletist ilma, Petersoni koduklubi langes esiliigast välja

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalal lõppes hooaeg kahele välismaal mängivale Eesti korvpallurile. Eesti koondise kapten Siim-Sander Vene ja tema koduklubi Burgose San Pablo mängisid möödunud nädalavahetusel Hispaania esiliiga final four turniiril, kuid ei suutnud kõrgliigasse edasipääsu kindlustada. Lisaks Venele lõppes hooaeg ka Mait Petersonil, kelle koduklubi Agrigento Fortitudo kukkus Itaalia esiliigast välja, kirjutab Basket.ee.

Hispaania esiliigas peeti lõppenud nädalavahetusel final four turniir, mille võitja pääseb tulevaks hooajaks kõrgliigasse. Paraku langes Siim-Sander Vene koduklubi Burgose San Pablo konkurentsist juba poolfinaalis, kui kaotati hilisemale turniiri võitjale Lleida Forcale 77:80. Läinud laupäeval Madridis peetud kohtumine oli äärmiselt tasavägine, kusjuures viimasele minutile mindi vastu veel Burgose ühepunktilisel eduseisul.

Vene viskas 24 platsil viibitud minuti jooksul 12 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/5, vabavisked 1/1), olles sellega meeskonna paremuselt teine-kolmas punktitooja. Lisaks võttis ta ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõige, statistikasse läks kirja ka üks isiklik viga.

Vene liitus Burgosega eelmisel suvel, sõlmides aastase lepingu, mida on võimalik veel aasta võrra pikendada. Sel hooajal mängis ta Burgose meeskonna eest kõigis 34 kohtumises ning kogus keskmiselt 21,3 minutiga 7,7 punkti, 2,1 lauapalli, 1,3 korvisöötu, 0,5 vaheltlõiget ja 0,2 blokki mängu kohta.

Mait Petersoni koduklubi Agrigento Fortitudo lõpetas Itaalia esiliiga hooaja kahe võiduga, kuid see ei päästnud neid väljalangemisest. Kolmapäevases kohtumises alistati võõral väljakul Latina Basket 81:77. Peterson pääses platsile 20 minutiks, mille jooksul tõi ta 6 punkti (kahesed 2/5, vabavisked 2/2) ja hankis 4 lauapalli. Lisaks jäi tema arvele 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Hooaja viimases mängus kohtuti pühapäeval Chiusi San Giobbe Basketiga, kellest oldi paremad 84:71. Eestlane viskas kodupubliku ees 17 mänguminutiga 8 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 2/2) ja võttis 5 lauapalli, kuid tegi ka 2 pallikaotust.

Tegu oli Petersoni neljanda hooajaga Agrigento särgis. Tänavu tegi ta Itaalia esiliigas kaasa 41 kohtumises, kus kogus keskmiselt 12,6 minutiga 2,4 punkti, 2,3 lauapalli, 0,4 korvisöötu, 0,3 vaheltlõiget ja 0,2 blokki mängu kohta.

Agrigento (15-27) sai kuueliikmelises väljalangemisgrupis 30 punktiga neljanda koha ning langes järgmiseks hooajaks astme võrra madalamasse liigasse.

Eestlastest on välismaal hooaeg veel lõpetamata vaid Matthias Tassil, kelle koduklubi Oostende alustas esmaspäeval Belgia-Hollandi ühisliiga finaalseeriat Leideni ZZ vastu. Aga need mängud võtame kokku juba järgmisel nädalal.