Esiliiga: G4S Noorteliiga kinkis Pehka ja Karpini vedamisel Tarvale esimese kaotuse

-Karl-Kristjan Karpin | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel selle aastanumbri kolm viimast kohtumist. G4S Noorteliiga üllatas võõrsil RSK Tarvast, katkestades viimase 10-mängulise võiduseeria. Teistes mängudes suutsid põnevaks kujunenud lõpuminutid enda kasuks kallutada KK Viimsi/Noto ja Rapla KK/Kohila.

Rakvere Spordihallis alistas G4S Noorteliiga (5-4) 93:86 (25:22, 22:20, 24:24, 22:20) seni kaotuseta RSK Tarva (10-0).

Esimene poolaeg kulges külaliste kerges eduseisus, kusjuures Tarvas ei pääsenud kordagi juhtima. Kolmandal veerandajal sai kodumeeskond Kristo Saage vedamisel mõne punktiga ette, kuid perioodi lõpp kuulus ikkagi Noorteliigale (71:66). Otsustaval neljandikul viis Saage viies kolmene Tarva 78:76 juhtima, kuid G4S-i noored vastasid kohe 7:0 spurdiga. Saage ja Cristo Kensi kolmestest jõudsid väljakuperemehed punkti kaugusele (84:85), aga Ran Andre Pehka kaks korvi ning vabavise kasvatasid külaliste edu taas kuuele punktile. Viimasel mänguminutil Tarvas enam imet teha ei suutnud ning hooaja esimene kaotus oligi tõsiasi. G4S Noortelliga võitis lauavõitluse 47:31 ning teenis 20 vabaviset enam (28:8).

Võitjate resultatiivseimaks tõusis viis kolmest tabanud Ran Andre Pehka 28 punktiga. Korraliku kaksikduubliga sai hakkama Karl-Kristjan Karpin, kelle arvele kogunes 24 punkti ja 12 lauapalli (7 ründelauast). Kolmikduublile oli lähedal Oliver Suurorg (15 punkti, 15 lauapalli ja 8 söötu). Kristjan Kokk hankis 9 punkti kõrvale 12 lauapalli.

Tarva suurim korvikütt Kristo Saage sai enda arvele 29 punkti (kolmesed 6/19), 11 lauapalli ja 5 korvisöötu. Renato Lindmets lisas 17 silma. Mihkel Kurg tõi 13 punkti ning Ander Talu 10 punkti.

KK Viimsi/Noto (6-4) võitis külla sõitnud BC Kalev/Cramo I (3-6) meeskonda 91:83 (18:24, 21:18, 26:20, 26:21).

Kalevlased alustasid kohtumist erksamalt ning võtsid avaveerandaja järel sisse 6-punktilise eduseisu. Teises setis hoidsid külalised eduseisu ning poolaja lõpuks näitas tabloo kalevlaste 42:39 paremust. Kolmandal mänguperioodil viis Madis Soodla korv 3:27 enne veerandaja lõppu Cramo 59:51 juhtima, kuid Viimsi sooritas 14:3 vahespurdi, mille lõpetas Kristjan Evarti edukas 2+1 rünnak veerandaja lõpusekunditel. Viimast vaatust alustasid kalevlased 9:0 ning hoidsid mänguohje kuni lõpuminutiteni enda käes. Soodla vabavise 1:16 enne lõpuvilet suurendas külaliste eduseisu 83:80-le. Seejärel võttis mängu enda peale Evart, kes viskas Viimsi 11:0 lõpuspurdi jooksul 9 punkti.

Viimsi parimaks kujuneski Kristjan Evart, kelle arvele jäi 32 punkti ja 6 lauapalli. Mihkel Allorg ja Joosep Indermitte (6 lauapalli, 7 söötu) tõid kumbki 21 silma.

Kalevlaste tulemuslikem oli Ardo Krass 18 punktiga. Margo Liivand lisas 16 silma (kolmesed 4/5) ning Mario Polusk 13 punkti. Kaksikduublid said kirja Karl-Peeter Junk (11 punkti ja 10 lauapalli) ning Madis Soodla (10 punkti, 12 lauapalli ja 6 söötu).

Hoopis kinnisemas mängus tabeli kahe viimase meeskonna vahel sai Rapla KK/Kohila (1-9) neljanda veerandaja toel 59:55 (15:20, 15:12, 9:19, 20:4) võidu Tartu Ülikool/Kuremaa SK (1-9) üle.

Tartlased hoidsid esimesel poolajal kerget initsiatiivi, juhtides minut enne teise seti lõppu 32:25. Marek Ruudu 5:0 lõpuspurt vähendas Rapla kaotusseisu vaheajaks 30:32 peale. Kolmandat setti dikteeris taaskord kodumeeskond ning Kristofer Veismanni kolm järjestikust kolmest tõid tabloole tartlaste suurima eduseisu – 49:37. Väljakuperemehed juhtisid veel 6:29 enne kohtumise lõppu kümne punktiga (52:42), aga sisu näidanud Rapla viigistas mängu 10:0 spurdiga. Lõpuminutite heitluses näitasid külalised südikamat mängu ning võtsid hooaja teise võidupunkti, hoides Tartu Ülikooli otsustaval veerandajal vaid nelja punkti peal. Rapla võitis lauavõitluse 44:34, kuid patustas koguni 25 pallikaotusega.

Rapla suurimaks skooritegijaks tõusis Risto Valge 13 punkti ja 6 lauapalliga. Markus Ruubel lisas 12 silma. Marek Ruut panustas võitu 10 punkti ja 6 lauapalli. Gregor Ilves (6 lauapalli, 5 söötu) ja Kustas Põldoja (17 lauapalli) tõid kumbki 9 punkti.

Tartu Ülikooli vedas Kristofer Veismann, kes kogus 19 punkti ja 3 vaheltlõiget. Lauri Kask tõi 13 punkti ja 7 lauapalli. Märt Tralla lisas 6 punkti kõrvale ka 7 söötu ja 3 vaheltlõiget.

Esiliiga liidrina jätkab RSK Tarvas (10-1), järgnevad KA Tallinna Kalev/TLÜ (9-2) ja Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (8-3).