Esiliiga: Tartu Kalevi kaitse neutraliseeris Betoonimeistri liidrid

-Silver Leppik | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimunud Saku I liiga mängus läksid vastamisi Tartu Kalev/Estiko (5-4) ning Betoonimeister/Tskk/SK Nord (3-6). Tugeva kaitsemänguga võtsid 65:57 (11:11, 19:14, 22:8, 13:24) võidu kodus mänginud tartlased.

Viigiliselt lõppenud avaveerandaja järel said väljakuperemehed rünnaku paremini jooksma ning juhtisid poolaja järel 30:25. Kolmandal mänguperioodil hoidsid Estiko pallurid külalised vaid 8 punkti peal ning kasvatasid eduseisu 19-punktiliseks. Betoonimeisteri 14:3 spurt viimases setis vähendas nende kaotusseisu 54:61-le, kuid rohkemat ei lubanud peatselt kõlanud lõpuvile. Tartu Kalev suutis mängu võita hoolimata 34%-lisest visketabavusest (vs Betoonimeistri 42%). Kalevlased teenisid kaks kolmandikku punktidest vastaste pallikaotustest (22 punkti) ja teise võimaluse rünnakutest (22 punkti / 16 ründelauda). Tartu võitis lauavõitluse 43:26 ning tabas 11 kolmest külaliste kahe vastu.

Silver Leppik tõi võitjaile 13 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Taavi Leetus lisas 12 silma ja 5 lauapalli. Võrdselt 8 punkti kogusid Andi Oras ja Renalt Pallum (7 lauapalli).

Betoonimeistri ridades tõusis kaksikduubliga üleplatsimeheks Menhart Mardo. Ainsana enda meeskonnast kahekohalise punktisummani jõudnud mängumees viskas 23 punkti, hankis 11 lauapalli ning tegi 3 vaheltlõiget. Aleksander Kaabermaa arvele jäi 9 punkti, Aivar Grüning lisas 7 silma. Meeskonna selle hooaja punktiliidrid Margus Klementsov (15,6), Siim Laur (14,8) ja Tiit Talumaa (13,3) kogusid kolme peale vaid 12 silma.

Reedel jätkub esiliiga Paides, kus sealne Viking Window (4-5) võtab vastu täiseduga tabeliliidri RSK Tarva (9-0).