Sten Sokk ja Iraklis alistasid Kreekas lähikonkurendi ja tõusid tabeliliidriks

-Thessaloniki Iraklis | Iraklis BC Facebook

Kolmapäeval käisid Kreeka esiliigas (A2) platsil kaks eestlast, kui nii Sten Sokk kui Martin Paasoja aitasid oma kodumeeskonnad võidule. Mõlema meie mehe koduklubid on ka liigatabelis kõige teravamas tipus.

Sten Sokk ja Thessaloniki Iraklis (9-1) said koduplatsil põnevuskohtumises alles lisaajal 93:90 (27:27, 21:20, 13:15, 21:20, 11:8) jagu lähimast konkurendist Nikaias Ionikosest (7-2) ning tõusid esiliiga tabeli ainuliidriks.

29-aastane eestlasest mängujuht sekkus mängu küll pingilt, kuid viibis platsil siiski 31 minutit. Selle ajaga kogus mees 11 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 2/6, vabavisked 1/1), 5 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Võitjate parimaks tõusid 23 punkti ja 10 lauapalli toonud leedulasest kunagine Pärnu klubi mängumees Ronaldas Rutkauskas ja samuti 23 silma visanud Kostas Kakaroudis. Kaotajate mängu vedasid 15 punkti ja 9 lauapalli kogunud Tasos Dimitriadis ning samuti 15 silma toonud Vaggelis Karaboulas.

Martin Paasoja ja Ateena AE Psychico (6-3) kerkisid tabelis kolmandaks, kui koduplatsil saadi kindel 89:71 (36:13, 18:21, 17:21, 18:16) võit Marousi (4-5) vastu.

Eestlasest ääremängija alustas kohtumist algviisikus ning tõi 26 minutiga 9 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 5 lauapalli ja ühe korvisöödu. Negatiivse poole peale jäävad 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Esimesel veerandil koguni 26-punktilise vahe sisse rebinud Psychico parimana tõid Nikos Arsenopoulos 26 punkti ja Antonis Mantzaris lisas 19 silma. Paasojast rohkem viskas veel vaid üks mees – Nikolaos Papanikolaou tõi 10 punkti.