G4S Noorteliiga ja Tartu Ülikool/Kalev kaotasid ühisliigas Riia TTT järelkasvutiimidele

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval peeti naiste Eesti-Läti Ühisliigas kaks kohtumist, kus G4S Noorteliiga ja Tartu Ülikool/Kalev kaotasid vastavalt Riia TTT kadettide ning juunioride naiskondadele.

BS Riia/TTT/Kadetid – G4S Noorteliiga 67:47 (22:16, 8:12, 18:12, 19:7)

G4S Noorteliiga läks kohtumise alguses Janne Pulga ja Anella Otti kahepunktivisetest 4:0 juhtima, kuid seejärel tegid võõrustajad 12:0 spurdi ja haarasid initsiatiivi kindlalt enda kätte. Teisel veerandil tulid eestlannad mängu tagasi ning poolajapausile mindi vaid 2-punktilises kaotusseisus, 28:30. Teine poolaeg kuulus paraku taaskord lätlannadele ja G4S Noorteliiga sai oma teise ringi avakohtumises kaotuse.

Marko Parkoneni hoolealuste resultatiivseim oli Janne Pulk, kes viskas 12 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 2 korvisöötu. Anella Otti lisas 11, Marie Anette Sepp 6 ning Anete Elisabeth Adler 5 silma. Lauavõitluses oli eestlannade parim Tatjana Drozdova, kes kogus 4 punkti kõrvale 7 lauapalli.

Võitjate skooriliidrid olid Elina Agnese Siceva 16 ja Madlena Gerke 14 punktiga.

Tartu Ülikool/Kalev – Riia TTT Juuniorid 57:63 (13:15, 12:22, 14:10, 18:16)

Tartlannad jäid esimeste minutitega 4:11 kaotusseisu, kuid kahandasid vahe avaveerandi lõpuks vaid 2 punktile. Teine periood kuulus Läti klubile ja poolajavileks seisid tablool numbrid 25:37. Teisel poolajal suutis Tartu naiskond Kadri Uiga, Anna Gret Asi ja Sandra Reinvald juhtimisel vahet vähendada, kuid 6 punktist lähemale enam ei jõutud. Tartu Ülikool/Kalev sai teises ringis ühe võidu kõrvale esimese kaotuse.

Anna Gret Asi kogus tartlannade parimana 18 punkti, 4 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Sandra Reinvald sai kirja 15 silma ja 5 lauapalli ning kaksikduubli teinud Kadri Uiga 11 punkti ja 14 lauapalli. Kadi Kals lisas kaotusmängus 8 silma.

Riia TTT juunioride poolel viskas Mara Mote 18, Elizabete Zumenta 14 ja Anita Mikelsone 11 punkti.

G4S Noorteliiga ja Tartu Ülikool/Kalev peavad oma järgmised kohtumised pühapäeval, 16. detsembril, kui vastamisi minnakse vastavalt Läti U16 ning Liepajas Papirs/LSSS naiskondadega.