fbpx
Close

FIBA programmi lõpetanud Janar Soo kontaktidest ja Slava Medvedenko NBA meistrisõrmusest

-Janar Soo FIBA "Time Out" programmi lõpetamisel | Foto: Erakogu

-Janar Soo FIBA “Time Out” programmi lõpetamisel | Foto: Erakogu

FIBA poolt esmakordselt läbi viidud “Time Out” programm jõudis õnneliku lõpuni ning tunnistuse said kätte ka endine tippkorvpallur Janar Soo ning naiste koondise liider Mailis Pokk.

Alustuseks küsisime Janarilt legendaarse spordireporterite küsimuse “Mis tunne on?”. Soo vastas Korvpall24.ee portaalile: “Päris kõva tunne. Muidugi on kahju ka, sest nii kiiresti sai läbi see. Oli palju huvitavam, kui mulle pärast alguses saadud esimest ülesannet tundus. Kokkuvõttes väga positiivne kogemus. Selliseid inimesi enam nii tihti ei näe.”

27-aastase Soo sõnul koolituse ülikooli osas lõputööd ei olnud ja seal tuli läbida bakalaureuse tasemel kuus õppeainet ärijuhtimise programmist. FIBA osas oli lõpuprojekt, kus Soo ja Eesti naiste koondislane Mailis Pokk korraldasid juuli alguses autistlikele lastele ja nende peredele korvpallipäeva.

Endise tippkorvpalluri sõnul sai eestlaste projekt kaitsmisel FIBA poolt väga hea tagasiside ning kiideti kogu projekti ja kaitsmisel esitatud presentatsiooni. Soo sõnul said nad palju nõuandeid, kuidas saaks seda üritust veel suuremalt teha ja selle jaoks rahastust leida.

“Kõige väärtuslikumad olid sellest programmist saadud kontaktid. Enamik sealseid inimesi jääb korvpalliga ühel või teisel viisil seotuks ning tänapäeva maailmas on kontaktid isegi tähtsamad kui teadmised,” kinnitas Soo.

Kontaktide kohta tõi ta ühe hea näite: “Ootasin Varssavis oma viimast lendu ja nägin kaugelt, et mingi sõrmus kõnnib. Tuli välja, et minu kursusekaaslane Slava Medvedenko on endale viimaseks kohtumiseks oma NBA meistrisõrmuse sõrme pannud. Loomulikult proovisin seda isegi ja lasin pildi teha.”

FIBA “Time Out” programmi esimese lennu lõpu kohta loe täpsemalt SIIT.

scroll to top