fbpx
Close

Kolm Pärnu Sadama meest koondises: kogemus, mis jääb pikaks ajaks meelde

-Saimon Sutt ja Karl-Martin Kask | Foto: Siim Semiskar

-Saimon Sutt, Mihkel Kirves, Karl-Martin Kask ja Heiko Rannula | Fotod: Siim Semiskar

Neljapäeval Golden Clubi jõusaalis kogunenud Eesti korvpallikoondis alustas esialgu ettevalmistust MM-valikmängudeks kümne mehega, kelle hulgas on ka kolm debütanti Pärnu Sadama meeskonnast – Saimon Sutt, Mihkel Kirves ja Karl-Martin Kask. Tegelikult on koondiseringis veel neljaski pärnakas, kui abitreenerina on kaasatud Pärnu tiimi juhendaja Heiko Rannula.

Korvpall24.ee portaal tegi kõigi kolme mehega jõusaalitreeningu lõpus ka juttu ning noormehed sõnasid justkui ühest suust, et koondisekutse tuli neile suure üllatusena, kuid sinist särki kanda on tõeline auasi.

“Kutse saamine oli suur au ja väga ei osanud seda oodata. Muidugi on see positiivne asi ja kogemus, mis jääb pikaks ajaks meelde,” sõnas 21-aastane ja 198 cm pikkune Kirves. “Enamus mehi ma siit juba tunnen ning Eesti korvpall on nii väike, et kõigiga oleme mingil määral juba tuttavad.”

23-aastane ja kahemeetrisena paberites kirjas olev Sutt lisas: “Eks ma sisimas lootsin, et ühel hetkel koondisesse saan, aga ei oodanud, et kutse nii ruttu tuleb. Praegu on küll paljud mängijad puudu, kuid see on hea võimalus näidata ennast ning proovile panna.”

Värskelt samuti 23-aastaseks saanud 208 cm pikkune keskmängija Kask oli kolmest mehest kõige rohkem üllatunud, et ta koondiseringi pääses: “See oli ikka päris suur üllatus. Enda arvates pole veel piisavalt hästi mänginud ja ei uskunud, kui nädal aega tagasi koos teiste Pärnu meestega kutsed saime.”

“Ma pole koondisemeestega koos mänginud ja kedagi väga ei tunne. Kui Pärnust kaks oma poissi kaasas, siis on palju parem tunne trenni teha,” oli Kask nõus sellega, et meeskonnakaaslastest on uues keskkonnas sisseelamisel palju abi. “Ootan siit kõva trenni ja häid mänge. Tahan areneda edasi, sest oleks aeg ennast juba maksma panna. Praegu on võimalus antud ning tuleb see kindlasti ära kasutada.”

Eesti koondist ootavad valikmängudes ees Serbia ja Saksamaa, kus mängu veavad korvpallimaailma tippnimed. “Eks väike aukartus kindlasti on, kuna ikkagi NBA ja Euroliiga vennad on vastas. Aga midagi põdeda ei ole ning tuleb endast kõik anda – kaitses kõva ja eks paistab, mis saab!” loodab Sutt 12 koondislase hulka mahtuda, et tugevate tiimide vastu ennast proovile panna.

Kolmiku koduklubi Pärnu Sadam tegi tänavu suvel väga head tööd, kui kiirelt pikendati lepinguid eestlastest tuumikuga ning toodi korvi alla ka kaks välismaalast, kanadalane Drew Urquhart ja armeenlane Arkadiy Mkrtychyan.

“Eesti-Läti ühisliigas tahaksime veerandfinaali kindlasti jõuda ja siis saab sealt edasi vaadata. Meil on väga huvitav meeskond koos, väga noor koosseis ning tase on minu hinnangul mullusest veidi tugevam – ikkagi kaks leegionäri korvi all. Eks paistab, mis tasemel poisid nad on, ma ise pole veel näinud,” kommenteeris Kirves olukorda klubis.

Sutt on sama meelt, et Pärnu Sadam on uuel hooajal kahe välismaalase võrra tugevam. “Eks näis, mis masti mehed nad on, aga me ise oleme arenenud ja sel aastal võiks medali Pärnusse ära tuua.”

“Vaadates hetkel teisi võistkondi, siis ma näen Pärnul päris suuri võimalusi. Arvestades meie eelmise aasta mänge ning seda, et saime kaks pikemat mänge juurde, siis meil ei tohiks tekkida probleeme konkurentidele vastu saamisega. Korvi all oleme kindlalt tugevamad ja tagaliinis on meil samad mehed. Ei näe küll põhjust, miks me ei võiks Eestis mängida kolmanda või isegi teise koha peale,” oli Kask optimistlik.

Eesti koondis jätkab juba neljapäeva õhtul ettevalmistus pallisaalis ning veel peaks koondisega liituma erinevatel aegadel kuni viis pallurit. Kas Pärnu kolmikust keegi ka 12-mehelisse MM-valikmängude koosseisu mahub, saame näha järgmiste nädalate jooksul.

scroll to top