G4S Noorteliiga jätkas karikavõistlustel marulise lõpuspurdiga võitudeseeriat

-G4S Noorteliiga korvpallinaiskond | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval peeti Eesti naiste karikavõistlustel põnevuskohtumine, kus G4S Noorteliiga alistas kodusaalis marulise lõpuga 93:91 (18:28, 21:22, 21:23, 33:18) mitme endise koondislase poolt veetava BC Elva/CHK.

Treener Marko Parkoneni hoolealused kaotasid kõik kolm esimest veerandit ning kümme minutit enne kohtumise lõppu oli vahe Audentese noorte poolt vaadatuna -13 punkti. Viimane neljandik võideti aga lausa 33:18 ning teeniti kahepunktiline võit.

Marie Anette Sepp viskas võitjate poolel 20 punkti, hankis 8 lauapalli ja jagas 8 resultatiivset söötu, Keandra Koorits tõi 18 silma ja 12 lauapalli ning Ivetta Okuneva kogus samuti 18 punkti.

Timo Eichfussi juhendatava BC Elva poolel tegi hiilgemängu kunagine Eesti rahvusnaiskonna liider Mirjam Nikolai, kelle arvele kogunes 30,5 minutiga 33 punkti (kahesed 9/14, kolmesed 2/3, vabavisked 9/11), 10 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Efektiivsusteguriks oli koguni 47. Teised ekskoondislased Laina Mesila-Kaarmann ja Janeli Lilleallik lisasid vastavalt 18 ja 14 silma.

Karikavõistluste tabelis on G4S Noorteliigal neljast mängust neli võitu ja liidrikoht. BC Elva/CHK on võitnud ühe ja kaotanud kolm matši.

Üks kohtumine peeti ka Eesti naiste meistriliigas, kus Tartu Ülikool/Kalev sai kodusaalis 79:67 (22:18, 19:15, 21:22, 17:12) jagu Tallinna Ülikoolist.

Anna Gret Asi viskas võitjate poolel 17 punkti ja jagas 7 korvisöötu, Marie Roosalu tõi 16 punkti ja 9 lauapalli ning Sandra Reinvald kogus 14 silma ja 7 lauapalli. Tallinna Ülikooli parimaks kerkis Merike Anderson 20 punkti, 6 lauapalli ja 6 vaheltlõikega. Birgit Piibur panustas 13 punkti, 8 lauapalli ja 8 sööduga.

Kolme naiskonna osavõtul mängitava Eesti naiste meistrivõistluste põhiturniiri tabelis on Tallinna Ülikoolil nüüd kaks võitu ja üks kaotus, tartlannadel üks võit ja üks kaotus.