fbpx
Close

Gert Dorbek: füüsiliselt minu karjääri kõige raskem pronksmedal

-Gert Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Gert Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas teenis kolmanda koha Rapla Avis Utilitas, kes seeria neljandas ja lisaajaga mängus oli Pärnu Sadama meeskonnast võõrsil 79:75 parem. Rapla poolel neljandal veerandil mõned väga olulised visked tabanud vanameister Gert Dorbeki jaoks oli tegemist ühe elu raskeima play-off seeriaga.

“Me saime neljandal veerandil kaitse mingil hetkel enam-vähem pidama. Mul jube raske praegu emotsiooni pealt analüüsida… aga okei, me tulime järgi ja läksime viiega ka ette ja siis oma lolluste pealt lasime nad uuesti järgi. Aga tuleb olla positiivne, sest lõpp hea, kõik hea. Dominique Hawkins oli muidugi lisaajal mees omal kohal ja tänu temale võitsime,” võttis 32 minutiga 9 silma kogunud Dorbek mängu Korvpall24.ee portaali palvel kokku.

Intervjuu ajal Rapla fännide õnnitlusi vastu võtnud ääremängija lisas: “Aga ma ei saa aru, kuidas me suutsime selle mängu endale nii keeruliseks teha. Sel aastal me Pärnuga olimegi pidevalt raskustes. Mulle Pärnu sats väga meeldib – kui neil lasta joosta, siis nad jooksevad kiiresse. Ehk isegi Kalev/Cramo järel selles elemendis teine tiim Eestis. Kui ise teed rünnakul lollusi, siis on nendega väga raske mängida, kuna nad panevad põmm-põmm need viis punkti sulle nii kiirelt tagasi.”

“Kokkuvõttes üliäge. Võin vist öelda, et minu jaoks füüsiliselt karjääri kõige raskem pronksmedal. Sel aastal oli ikka väga hull võitlus, kuna mõlemad tahtsid hirmsasti seda pronksi. See seeria oleks võinud tegelikult mõlemale poole minna, sest ei olnud siin kahe võistkonna vahel suurt tasemevahet. Ja mina ei oleks rohkem seda viiendat mängu jõudnud mängida, mul oli väga lagunemisohtlik see asi siin,” sõnas Dorbek,” kes oli silmnähtavalt rahul, et saab nüüd kehale kaua oodatud puhkust anda.

Rapla meeskonna võidusärkide seljal oli kirjas hüüdlause “Medal on medal!” Kuidas Dorbeku jaoks see lause kõlab? “See on väga positiivne sõnum! Poolfinaalis meil ei läinud nii hästi, kui oleks ideaalis võinud. Pärast seda 0:3 poolfinaalseeriat meil oligi meeskonna sees selline sõnum, et medal on medal.”

scroll to top