fbpx
Close

Heiko Rannula: Pärnu välismaalased on olnud liiga hallid hiirekesed

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama korvpallimeeskond on OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigat alustanud viie võidu ja kuue kaotusega ning liigatabelis ollakse hetkel 9. kohal. Tiimi peatreener Heiko Rannula rääkis klubi Facebooki lehele antud pikemas intervjuus lahti seni läbi käidud raskused ning vaatas ka tulevikku.

Juhendaja sõnul on keerulisele hooaja algusele oma pitseri vajutanud muuhulgas näiteks põhimängujuhi Siim-Markus Posti kaotamine põlvetrauma tõttu, hooajaeelne koondisepaus ning välismängijate tagasihoidlikkus.

“Hetkel kindlasti rahul ei saa olla. On olnud rahuldavaid mänge ja on olnud ka väga mitterahuldavaid esitusi. On palju mänge olnud otseste konkurentidega ning pole suutnud neid enda kasuks pöörata. Peame kindlasti paremini jätkama,” alustas Rannula intervjuud veidi negatiivsemates toonides.

Peatreeneri sõnul ongi endasuguste meeskondadega keerulisem mängida, kuna vastased valmistuvad paremini nendega kohtumiseks: “Riia VEF vaevalt seda tegi ning seepärast tundus, et asjad õnnestuvad paremini. Kokkuvõttes on asjad ikka meis endas kinni. Loomulikult on üks suur põhjus vigastused ja teine põhjus on see, et vigastatud meeste asemele pole tõusnud neid, kes tühimikud ära täidaks.”

Ta lisas: “Praegu on juba kaks kuud mängitud ja seisud pole sellised nagu tahaks. Ootused ja lootused on suuremad kui mõnel teisel hooajal. Tööd on vaja palju teha ja peame haiged mehed kiirelt terveks saama, et meeskond klappima saada.”

Välismaalastega Rannula seniste esituste põhjal lõpuni rahule pole jäänud. Teatud vabanduseks on olnud erinevad pisivigastused, kuid peatreeneri sõnul oleks ta tahtnud näha mentaalse poole pealt rohkem liidrikoorma võtmist. “Nad on liialt hallid hiirekesed. Aga nad on veel noored poisid ja ehk lähevad hooaja jooksul paremaks.”

Kui lüüa lahti Pärnu Sadama statistika, siis kõige resultatiivseim on seni olnud klubi viimane täiendus Henri Wade-Chatman, kes kaheksa mänguga kogunud keskmiselt 17,1 punkti, 4,4 resultatiivset söötu ja 3,6 lauapalli. Teistest leegionäridest on Arkadiy Mkrtychyanil kirjas 9,4 silma ja 5 lauapalli ning Drew Urquhartil 8,9 punkti ning 4,9 lauapalli.

Pärnu Sadam on pallikaotuste arvestuses Eesti-Läti korvpalliliigas tabeli tipus (11 mänguga 173 pallikaotust ehk keskmiselt 15,7 mängu kohta – toim.) ning Rannula arvates on üheks põhjuseks üldine koosseisu noorus ja teiseks mängujuhi puudumine: “(Vigastatud Siim-Markus) Post on meie jaoks oluline mängija ning koosseisuvahetamisega on ründemängus ebakõlasid palju.”

Tiimi üheks peamiseks relvaks on aga lauavõitlus ning peatreeneri arvates see nii peabki olema. Kuid ka selles elemendis ootab juhendaja oma hoolealustelt veel stabiilsemaid esitusi.

Rannula usub, et potentsiaali meeskonnas peitub piisavalt: “Tööd selle nimel teeme igapäevaselt, kuid väikese ohumärgina on see, et teatud vigastused pole paranenud nii kiiresti kui sooviks. Sellel meeskonnal on potentsiaali küll ja kui lõpuks asjad klappima saame, siis võime hooaja lõpuks kõigile ebamugavaks vastaseks olla.”

Pärnu Sadamal on järgmisena ees kaks kodumängu, kui 25. novembril võõrustatakse liiga liidrit BC Kalev/Cramot ja 8. detsembril lähikonkurenti Rapla Avis Utilitast.

“Valmistume ikka kõikide vastu. Nagu VEF-i mäng näitas, siis selles liigas võitmatuid satse pole. Kindlasti läheme igale mängule, eriti kodus, võidumõtetega ja proovime oma tugevad ja vastaste nõrgad küljed välja tuua. Rapla mängule tuleb koondisepaus vahele ja ma loodan, et meil on rotatsioonis mõni keha juures ja trennikvaliteet paraneb ning suudame selle pealt paremat mängu näidata,” vaatas Rannula.

Eelmises koondiseaknas oli Pärnu poolelt koondises kolm mängijat ja ka peatreener Rannula ise. See jättis tagantjärele vaadates olulise augu ka klubimeeskonna ettevalmistusse. “Meil tuli 3-4 uut poissi, keda piisavalt palju ei näinud. Try-outi ajal oleks võinud otsused isegi teistmoodi minna, aga tagantjärele pole midagi kahetseda.”

Rannula ei välista ka hooaja edenedes meeskonna elavjõus muudatuste tegemist, kuigi esmane ülesanne on võtta maksimum nendest, kes hetkel olemas on.

scroll to top