fbpx
Close

Marten Maide allkirjastas ametlikult stipendiumilepingu USA ülikooliga

-Marten Maide | Foto: Erakogu

-Marten Maide | Foto: Erakogu

Eelmisel nädalal algas USA ülikoolikorvpallis nädalane periood, kus koolid said võimaluse allkirjastada stipendiumilepingud õpilastega, kes tulevad kooli 2019/20 õppeaastaks. Eestlastest andis oma allkirja ka tagamängija Marten Maide, kes hakkab esindama NCAA kõrgeimas divisjonis pallivat Liberty ülikooli.

Liberty ülikooli kodulehel kirjutati Maide kohta, et tegemist on Eestist pärit tagamehega, kes mänginud USA ühe parima keskkooli Carmel Christiani eest ning kogunud seal keskmiselt 14 punkti, 3 resultatiivset söötu ja 5 lauapalli. Maide viimasel keskkooliaastal on Carmel Christian USA keskkoolide reitingus 43. kohal.

Maide jaoks on Liberty tiimis ees ootamas ka üks tuttav mängija, kui koos praegu kolledžis esimest aastat mängiva Josh Price’iga koos võideti mullu NCISAA 2A liiga tiitel. Maide hinnete keskmisena on välja toodud 3,8.

Liberty Flames’i korvpallimeeskonna peatreener Ritchie McKay kommenteeris eestlase kohta: “Marten tuleb meile suurepärasest keskkooliprogrammist ning ta on harjunud võitma. Ta on väga atleetlik ning imelise tööeetikaga mängija, kellele on suur soov pürgida täiuslikkuse poole. Ta on meie korvpalliperekonna jaoks järjekordne hea täiendus.”

Lisaks eestlasest tagamängijale allkirjastasid Liberty ülikooliga liitumislepingu ka ääremängijad Shiloh Robinson ning Kyle Rode.

scroll to top