fbpx
Close

Läbimõeldud ettevalmistus aitab korvpallitrennist välja võtta maksimumi

-Eesti korvpallikoondise treening EM-finaalturniiril 2015 | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondise treening EM-finaalturniiril 2015 | Foto: Siim Semiskar

Kui tippkorvpallis pööratakse tänapäeval õigele toitumisele järjest rohkem tähelepanu, siis saavad ka enda lõbuks mängivad harrastuskorvpallurid oma mängukogemust palju mõnusamaks muuta, kui jälgivad mõningaid lihtsaid toitumisnõuandeid. Koostöös sportlaste seas tunnustatud toidulisandite pakkujaga SiS avaldab Korvpall24.ee artiklite sarja, mille abil pakume spordiga ning eelkõige korvpalliga tegelejatele baasteadmisi toitumisest.

Sel korral vaatame lihtsustatult, kuidas võiks korvpalluri toitumine välja näha treeningpäeval. Kuidas valmistuda kurnavaks treeningkorraks, mida jälgida harjutuskorra ajal ning mil viisil aidata kõige paremini kaasa koormustest taastumisele.

Korvpallur peab suutma kiirelt sprintida ühe korvi alt teise alla, kõrgele hüpata, äkitselt liikumissuunda muuta ning minna vastasmängijaga tihedasse kehakontakti. Kõrge intensiivsusega tegevused nõuavad süsivesikute energiat.

Kas teadsid, et veres on umbes 4-5g glükoosi, maksas talletatakse glükogeenina 50-75g, lihastes paikneb 300-500g süsivesikuid?

Süsivesikud talletatakse organismis lihasglükogeenina. Mida kõrgem on mängu intensiivsus, seda rohkem glükogeeni kasutatakse. Targa mängu- ja treeningueelse toitumisega lihastesse salvestatud glükogeenivarudest piisab umbes 60 minutiks. Pikema treeningu ajal tuleb mõelda energiavarude täiendamisele. Vastasel juhul võib süvenev väsimus tuua kaasa olukorra, kus mängija ei jaksa enam platsil täisvõimsusel tööd teha.

Mida teha?

Joo enne trenni. Tarbi juba 2-3 tundi enne treeningut 500-1000 ml vedelikku. Jook peaks sisaldama mineraalaineid. SiS GO Hydro joogitabletid aitavad ennetada vedelikupuudust ja lihaskrampide teket.

Tõsta veresuhkrut. Tööinimesel tõstab suhkruvaba GO Energy Bar vahetult enne trenni veresuhkrut. Samuti on targalt treenijal mõni GO Energy Bar alati spordikotis.

Sihik paika. Tarbi treeningu ajal umbes 500 ml vedelikku tunnis. Kui tunned, et hakkad väsima, tasub haarata energiageeli või mõne kofeiini sisaldava toote järele.

Söö kohe. Ainevahetuse kiirus on maksimumilähedane 30 minuti jooksul pärast trenni. Sel ajal peaks jooma taastusjooki või sööma kasvõi banaani. Muidu on järgmisel päeval kontoris kaaslaseks ebameeldiv lihasvalu.


Science in Sport (SiS) pakub oma veebipoes www.sisbaltics.eu Korvpall24.ee portaali lugejatele kuni novembri lõpuni allahindlust 24% ulatuses! Soodustus kehtib täishinnaga toodetele ning selle aktiveerimiseks tuleb sooduskupongi lahtrisse sisestada “korvpall24“. Asu ostlema SIIT.


Eelmistes postituses SiS-i rubriigis tegime lühivaate ajalukku ning vastasime kolmele olulisele küsimusele, rääkisime valkude tähtsusest sportlase toitumises ja selgitasime, mida võiks korvpallur treeningutel ja mängudes juua.

-SiS tooted | Foto: Siim Semiskar
scroll to top