Jürgens tegi oma senise NCAA karjääri parima esituse, Tass kaotas Las Vegases

-Carlos Jürgens | Foto: Ekraanitõmmis

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles said USA üliõpilasliigas NCAA hooaja teise võidu, kui täna öösel alistati kodusaalis Ecclesia Royals.

Väljakult pea 59-protsendilise täpsusega (40/68) viskeid tabanud Oral Roberts juhtis avapoolaja järel 56:35 ning võitis kohtumise 109:72. Jürgensi koduülikool jätkab NCAA hooaega kahe võidu ja nelja kaotusega.

Esimest aastat USA üliõpilasliigas mängiv Jürgens tegi läinud öösel oma senise karjääri parima esituse, kogudes 32 minutiga 15 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/12, vabavisked 1/3), 6 lauapalli, 2 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja ühe vea.

Teine eestlasest “freshman” Matthias Tass ja tema meeskond Saint Mary’s Gaels osalevad sel nädalal turniiril Las Vegases, kus poolfinaalis jäädi läinud öösel alla Utah State Aggiesile.

Esimesed kümme minutit püsis mäng tasavägisena, kuid seejärel tegi Utah State 15:2 spurdi ning poolajaks oli eestlase koduülikool 29:41 kaotusseisus. Teisel poolajal vahe enam väiksemaks kui 12 punkti ei kahanenud ja Saint Mary’s teenis oma hooaja esimese kaotuse tulemusega 63:80. Tassi koduülikoolil on nüüd kirjas kolm võitu ning üks kaotus.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Tass viibis väljakul 13 minutit ja viskas selle ajaga ühe punkti (kahesed 0/2, vabavisked 1/2), võttis 3 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi ühe pallikaotuse ja 3 viga.

Turniiri kolmanda koha mängus kohtutakse ööl vastu neljapäeva tugeva Mississippi State’i meeskonnaga, kes asub Associated Pressi ja USA Today edetabelites 15. kohal.