fbpx
Close

Fantaasia Fred loovutas liigatabelis kaks kohta, kuid sai korvi alla jõudu juurde

-Nikola Vucevic | USA Today Sports

-Nikola Vucevic | USA Today Sports

Esimene toimekas kuu fantaasialiigas on tänaseks selja taga. Toimunud viie vooru järel hakkavad Fredi liigas tegutsevad meeskonnad vaikselt eristuma. Leidub aktiivseid mängijate kauplejaid, vabaturult usinalt meeskonda tuunijaid, kannatlikke vigastatud (täht)mängijate hoidjaid – ühesõnaga liiga on meeldivalt mitmekesine. Igal meeskonnal on oma tugevused ja nõrkused ning nagu spordis ikka, peab ka õnne olema.

Fredi meeskonnale ei pakkunud lõppenud voor palju rõõmuhetki, kuid muidu nii sombusesse novembrisse sattusid ka mõned päikesekiired. Kuigi tuli vastu võtta 3-6 kaotus We Love T*ts meeskonnalt, sai Fred rõõmustada ühe korvialuse tugitala, JaMychal Greeni, naasmise üle. Pühapäevases mängus Fred lõualuumurrust taastunud mängumeest siiski veel ei kasutanud, selle täpsemat põhjust lahkame pisut hiljem. Kategooriatest õnnestus Fredil võita kolmepunktivisked (35:30), söödud (105:76) ning tänu viimase mängupäeva väikesele riskile ka vabavisked (81,3% vs 81,1%).

Teistes vastasseisudes oli ainsaks üllatuseks SK Socratese (15.) 6-3 võit SANDWICH OF MATT BONNER`i (3.) üle. Tabeli esimesed kaks ei vääratanud, The Trumps (1.) alistas 6-2-1 BC Kohila Paberivabriku (18.) ning Tartu Kavalerid (2.) 8-1 Narva Brigaadi (19.).

Keskpärane nädal ei tähendanud Fredile midagi positiivset ka roto-tabelis, kus sel nädalal läks kaduma 3,5 kohapunkti. Koguni kuues kategoorias on Korvpall24.ee viimase kolme meeskonna seas, kuid eesliinimängijate puudumisel on taoline seis mõistetav.

Üldtabelis on kaks esimest vaikselt oma teed minemas, seejärel tuleb 15 meeskonda, kellel on variandid põhihooaja lõpuks esikolmikusse platseeruda. Korvpall24.ee loovutas eelmise nädalaga kaks kohta ja paikneb nüüd 15. real.

Üldjuhul võidab fantaasialiigas meeskond, kes suudab vastasest rohkem statistilisi näitajaid koguda ehk rohkem on justkui parem. Samas on kategooriaid, kus teatud situatsioonis on strateegiliselt kasulikum mängude arvu piirata. Fredi liigas on selliseid kategooriaid kolm – vabavisketabavus, üldine visketabavus ja pallikaotused. Visketabavus ei sõltu otseselt mängude arvust, vaid tähtsam on, milliste mängijate mängud arvesse lähevad. Pühapäevaste ehk vooru otsustavate mängude eel oli Fred 2-7 kaotusseisus ning mingil määral lahtiseid lahtiseid kategooriaid oli veel kolm – kolmesed 35:30, vabavisketabavus 80,6% vs 81,1% ning pallikaotused 50:48.

Kui Fred hakkas viimase mängupäeva päästeplaani hauduma, oli We Love T*tsil aktiivsete mängijatena üles antud Patty Mills ja Robert Covington. Teadmata, kas see oli vastase teadlik strateegia (võitmaks kolmeste kategooriat) või mitte, pidi Fred tegema vastukäigu. Fred otsustas riskida ning võttis kõik mängijad pingile, lootes, et Mills ja Covington ei viska kahepeale üle viie kolmese ning patustavad vähemalt kolme pallikaotusega. Kuna mõlema mehe senine vabavisketabavus on 75% ümber, on hea võimalus, et ka vabaviske protsent võib langeda Fredile soodsaks. Paari tunni möödudes tegi oponent vastukäigu ning võttis mõlemad mehed pingile, andes märku, et on 7-2 seisuga rahul. Fredil polnud enam miskit kaotada ning otsustas minna püüdma vabaviske kategooriat. Selleks aktiveeris ta kaks parimat vabaviskajat, kelleks sel mängupäeval olid Derrick White ja Jonathon Simmons ning lootis, et mängumehed otsustaval hetkel ei eksi. White enda mängus vabaviskeid ei teeninud, kuid Simmons tabas 3/3 ning see tagaski Fredile napi võidu vabavisketabavuse kategoorias.

Vasakus tulbas on lõplik seis pärast pühapäevaseid mänge, paremas tulbas olevad numbrid kehtisid enne viimase päeva kohtumisi.

Mängijate TOPi uus liider on Oklahoma Thunderi ääremängija Paul George, kes on Russell Westbrooki eemaloleku ajal korralikult lammutanud. Tublile kuuendale  kohale on tõusnud Marc Gasol, keda eelmisel nädalal TOP 20-s ei figureerinud. Esikümne lõpetab suurepärase nädala teinud Nikola Vucevic – viimases kolmes kohtumises viskas Orlando Magicu mitmekülgne keskmängija 31,3 punkti (visketabavus 61%, kolmesed 7/14, vabavisked 89%) ning hankis 10,3 lauapalli. Kohtumises New York Knicksiga jäi Vucevicil üks sööt puudu kolmikduublist.

Kuuendas voorus on Korvpall24.ee vastaseks tabelis 16. kohal asetsev Desperado Ehitus BC. Seni valdavalt tugevate tiimidega kohtunud Desperado Ehituse alistamine ei saa kindlasti olema kerge, sest meeskonda veavad sellised nimed nagu James Harden, John Wall, Jrue Holiday, Serge Ibaka ning Danilo Gallinari. Eelmise vooru tulemuste võrdluses oleks seisuks jäänud 2-7 Fredi poolt vaadatuna.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top