fbpx
Close

Henri Drell: paljud vaatavad siiani viltu, mis see 19-aastane poiss ikka teeb

Avatar
-Henri Drell | Foto: Diego Guglielmi

Itaalia meistriliigas Pesaro Victoria Libertase värve esindav Henri Drell on mänginud uues koduklubis väga silmapaistvas rollis. Kahjuks pole aga Pesaro nelja mänguvooruga võiduarvet avada suutnud.

Enne Itaalia meistriliigasse siirdumist mängis 19-aastane Drell kolm hooaega Saksamaa tippklubi Brose Bambergi ridades. Tõsi, side esindusvõistkonnaga jäi väga ahtakeseks ning noormees pidi leppima mängudega Bambergi duubelvõistkonnas Baunachis.

Korvpalliliiga NBA sihikule võtnud talendikas ääremängija otsustas suve keskpaigas Saksamaa ja Bambergiga hüvasti jätta ning siirdus Itaalia klubi Pesaro ridadesse. Eesmärgiks läbi kõrgetasemeliste mängude oma arengus järgmine samm teha. Kogu suve kõvasti trenni teinud 206 sentimeetri pikkuse ääremängija raske töö ja vaev hakkab ennast üha enam ja enam ära tasuma. Kuigi Pesaro võidurõõmu sel hooajal veel maitsa pole saadud, siis eestlase esitlused on läinud voor-voorult üha paremaks.

Itaalia perioodi senise parima mängu tegi Drell 20. oktoobril, kui suureskoorilises mängus tuli leppida Brindisi Happy Casa võistkonna 108:99 paremusega. Drelli arvele kogunes 33 mänguminuti jooksul 16 punkti ja 4 lauapalli.

Nädal enne 20. oktoobrit oldi vastamisi Itaalia tippklubi Bologna Virtusega. Koduväljakul peetud kohtumine kaotati numbritega 94:79. Algviisikusse kuulnud eestlase arvele jäi 16 punkti, üks lauapall, korvisööt ja vaheltlõige.

Nelja mänguvooru järel on noormehe keskmisteks näitajateks 28,5 mänguminutit, 11 punkti, 3,3 lauapalli ja 2 korvisöötu.

Korvpall24.ee võttis Henri Drelliga ühendust, et uurida kuidas on ta rahul nii enda kui ka võistkonna mänguga ning mille kallal tuleb enim vaeva näha, et võidud tulema hakkaksid.

“Kaitses on meil vaja veel kõvasti juurde panna. Jääme korvialuses võitluses tihti hätta, peame üksteist rohkem kaitses aitama ning üleüldiselt võistkondlikumalt tegutsema. Mingitel hetkedel läheb meie mäng liialt individuaalseks,” loetles noormees ette peamised murekohad.

Küsimuse peale kuivõrd on Itaalias mängitav korvpall erinev Saksamaal kogetust ning kuidas ta end väljakul tunneb, lausus Drell järgnevalt: “Tunnen, et olen tõestanud end tiimis. Teisalt, tihti jääb mulje, et paljud vaatavad siiani viltu, “mis see 19-aastane poiss ikka teeb.” Aga ma ei jäta, ma tahan tõestada ennast. Pean kaitses veel palju tööd tegema, et oleksin selles elemendis veel stabiilsem ning ka lauas on mul kõvasti juurde panna. Itaalias ja Saksamaal mängitav korvpall on ikka erinev. Kui Saksamaal on rohkem selline taktikaline ja ettevaatlikum mängustiil, siis Itaalias on mäng kiire, füüsiline ning suhteliselt lahtine. Siin pole hullu, kui mõni vise mööda läheb, oluline on täie energiaga panna koguaeg. Selline stiil mulle meeldib.”

“Päris vabu käsi mulle väljakul antud pole, et võtan ja teen mis tahan. Treener (Federico Perego – toim.) ikka vahepeal piirab mind, kui liiga paljuks läheb, aga hetkel olen enamasti ikka õigeid otsuseid teinud. Arvan, et see on ka põhjus, miks ma saan päris palju mänguaega,” rääkis noormees.

Milline on aga üleüldine läbisaamine peatreeneriga? “Peatreener on tuttav juba Bambergi ajast ning saan temaga väga hästi läbi. Klapime hästi, aga trennis saan ma ikkagi kõige rohkem vastu päid ja jalgu.” Klubikaaslaste kohta jagus Drellil kiidusõnu: “Kõik kutid on muhedad ja sõbralikud, itaalased on ehk veidi tagasihoidlikud, aga pole hullu, tegelikult on kõik tore ja asi sujub.”

scroll to top
Inline
Inline