fbpx
Close

Zeniidi tippmees kaotuses vabandusi ei otsi: Kalev mängiski väga hästi

Avatar
-Aigars Škele ja Mateusz Ponitka | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo alistas väga tugeva Peterburi Zeniidi ning tõusis VTB liigatabelis teisele kohale. Veelgi muljetavaldavam on see, et suuri võite nopitakse lühikese koosseisuga ning peategelaste hulgas on igas kohtumises eestlased olnud. Tunnustusega Kalevi aadressil polnud kitsi ka Zeniidi põhitegijate hulka kuuluv poolakas Mateusz Ponitka.

Veel hiljaaegu Poola koondisega MM-il tegusid teinud Ponitka on Venemaa tippklubis tugevalt kanda kinnitanud. Kalevi vastu tõi 26-aastane ja 198 cm pikkune pallur üheksa punkti ning hankis kaheksa lauapalli. Korvpall24.ee rääkis mehega kohapeal VTB liigast, mängudeks häälestumisest, Kalevi edust kui ka pallurist endast.

Augustis-septembris Hiinas korvpalli MM-il oli Ponitka väga hea hoos (13,5 punkti ja 6,8 lauapalli mängus – toim.) ning suvepuhkus jäi selle võrra lühemaks, kui paljudel klubikaaslastel: “Rääkisime Zeniidi treeneritega minu ettevalmistusest eraldi ja sain neilt näpunäiteid. Kuna osalesin MM-il, siis alustasin hooajaks ettevalmistust ülejäänud meeskonnast varem ja mingit lisapuhkust pole saanud. Nüüd, kus MM on läbi, saan keskenduda täielikult koos meeskonnaga hooajale.”

“Zeniidi selle hooaja koosseisu vaadates võin öelda, et see on seni parim klubi, kus olen mänginud. Meil on väga palju hea tasemega mehi, kes karastunud Hispaania liigas jm. Praegu peame ühise hingamise veel paremaks saama, et meie tegelik tase resultaadis kajastuks,” sõnas Ponitka ning oli kindel, et koduklubil on võimalus kõrgete kohtade eest kaasa rääkida igas sarjas, kus mängitakse.

Poolaka sõnul keskendub Zeniit maksimaalselt kõikideks mängudeks ning hinnaalandust ei tehta ühelegi vastasele: “Mängime lisaks VTB-le ka Euroliigas ning ühtegi kohtumist kummaski sarjas kergelt küll ei võta. VTB on meie jaoks väga oluline kasvõi selle pärast, et võidelda endale Euroliiga koht ka järgmiseks aastaks.” Ponitka meelest on VTB tase muutunud kõrgemaks ja ühtlasemaks: “On näha, et meeskonnad, kel eelmisel hooajal kõige paremini ei läinud, teevad praegu tugevaid esitusi.”

Mõni päev enne kaotust Kalevile võitis Zeniit Euroopa tippu Pireuse Olympiakost, kuid Ponitka sõnul siiski ei maksa meie meisterklubi Kreeka hiiuga võrrelda: “Need olid väga erinevad mängud. Kreeklastega mängisime puhanuna, Kaleviga kohtusime pärast 6-7 päeva pikkust reisi ja välismänge. See ei ole aga muidugi vabandus, sest Kalev mängiski väga hästi. Nad leidsid palju vabasid viskekohti ja panid need sisse. Sellega tegime suure vea, et lasime neil kaare tagant peale loopida.”

Veel lisas poolakas, et Kalev õnnestus meeskonnana suurepäraselt ning kedagi eraldi esile tooma ei hakanud: “Kui üks mees ära väsis, toodi õigel ajal värske mängija asemele. Nüüd on neil esimesed suured võidud kirjas ja arvan, et Kalev võib sel hooajal kaugele jõuda. Soovin neile ainult õnne ja edu.”

Järgmisena kohtub Kalev juba 26. oktoobril võõral väljakul Permi Parmaga, kus muuhulgas astub meie meestele vastu Arnett Moultrie.

scroll to top
Inline
Inline