INTERVJUU | Joonas Riismaa teritab Itaalias oma korvpalluri IQ-d: arvan, et ma pole kõige rumalam mängumees

-Joonas Riismaa | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Hiljuti peetud Eesti korvpallikoondise MM-valikmängude aknas Poola vastu 12-mehelisse lõppkoosseisu mahtunud ning mõlemas kohtumises ka platsil käinud (kokku 12,5 minutit ja 3 punkti) eestlasest ääremängija Joonas Riismaa toimetab igapäevaselt Itaalia esiliiga ehk Serie A2 klubis Pistoia Basket ning on tahtmist täis, et koos klubiga lähiaastate perspektiivis Itaalia kõrgliigasse tõusta.

Märtsi alguses 20-aastaseks saanud kahemeetrine Riismaa lahkus Itaaliasse juba aastaid tagasi ning noormehel on mõnda aega taskus olemas ka n-ö Itaalia korvpalluri pass, mis annab talle saapamaal oluliselt laiemad võimalused, kuna ta läheb arvesse kui kohalik mängija. Igal juhul on keskmiselt 24,4 minutiga 8,7 punkti ja 3 lauapalli kogunud eestlane oma tiimi põhirotatsiooni mängija ning tundub, et Pistoia klubi on teda kasvatamas meeskonna üheks nurgakiviks.

Koondisepausi ajal Korvpall24 portaalile intervjuu andnud Riismaa rääkiski pikemalt sellest, et tema väikestviisi unistus oleks just koos Pistoia meeskonnaga Itaalia kõrgliigasse tõusta ja seal siis püsima jääda. Selle nimel pidavat klubis kõik pingutama, et kahe-kolme aasta perspektiivis see ka teoks saaks. Tuumik on tiimil igatahes selle saavutuse jaoks olemas, kuna momendil ollakse oma regioonis 17 võidu ja 4 kaotusega liidri Udine (17-3) järel teisel kohal.