fbpx
Close

Jaak Karp: ma polnud viimase hetkeni kindel, et uus leegionär lennujaama väravast välja kõnnib

-Jaak Karp | Foto: Siim Semiskar

-Jaak Karp | Foto: Siim Semiskar

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond on tänavuse kalendriaasta alguses olnud muutuste tuules, kui aastavahetuse paiku tõusis Aivar Kuusmaa asemele peatreeneriks tema senine abiline Toomas Annuk ning vahepeal mängis tiim väga hõredate ridadega. Muutused ja raskused on Rapla mängu raputanud õigele rööbastele, kui liigatabelisse on teenitud kaheksast mängust kuus võitu ja tõustud sellega kaheksa hulka.

Korvpall24.ee istus pärast Tallinnas saadud 86:83 lisaajavõitu Tallinna Kalev/TLÜ vastu maha tiimi mänedžeri Jaak Karbiga, et rääkida Rapla meeskonna hetkeseisust, positiivsetest emotsioonidest, peatreener Toomas Annukist ning nende värskeimast täiendusest, ameeriklasest Brian Williamsist.

Taas üks raske mäng selja taga ja raske võit käes, millised on Sinu esimesed emotsioonid meeskonna pingilt?

Esimene tunne on see, et nagu pea lihtsalt plahvatab otsas. Tänase mängu suhtes on kahjuks seetõttu, et oleme tavaliselt näidanud rahvale atraktiivset korvpalli, aga täna midagi ilusat polnud ja lasime vastasel ründelauas ruulida. Kuigi ilu polnud, siis lisaaeg ja võit – ei tohi kurta ka.

Teil treenerivahetusest alates on kirjas nüüd 6 võitu ja 2 kaotust ja tundub, et olete positiivsel lainel purjetamas. Kas nõustud?

Võib nii öelda küll. Aga… üritan lahti lasta küll, kuid see TalTechi kaotus (Tallinnas kaotatid 78:82 – toim.) ei lähe hingest ära. Sellest on siiani kuradima kahju. Aga uus hingamine tuli, mida me ju tegelikult lootsime. Ma loodan, et see hoog jätkub. Nüüd meil veel üks uus mees juures ja vaja lihtsalt trenni teha.

Mitu trenni uus mängumees Brian Williams teiega enne avamängu teha sai?

(Naerdes) Ma käisin tal täna hommikul ise lennujaamas vastas ja viisin otse videokoosolekule ja trenni. Ta oli rohkem täna rivis, et oleks üks keha juures. Me talle veel mingeid lootusi peale ei pannud.

Kui kiirelt Sinu hinnangul peaks uus leegionär meeskonda sisse sulanduma, et ta annaks soovitud efekti?

See oleneb täiesti mängijast. Aasta tagasi, kui Dominique Hawkins tuli, siis tema puhul ei saanudki mingist sulandumisajast rääkida – tuli ja keevitas kohe 25 silma. Ja jäigi selleks meheks. See on väga individuaalne. Kasuks tuleb, et Williams suhteliselt hiljuti alles mängis ja füüsiline vorm peaks tal olema okei. Kui ta inimesena vähegi normaalne mees on, mida ta meie info järgi peaks olema, siis see ei võta kaua aega.

Mida Williams peaks teie hinnangul Rapla meeskonnale juurde andma?

Me ootame põhiliselt kolme asja, millest kõige tähtsam on kaitse. Kui ikka Euroopa treener (ameeriklase endise koduklubi Levice peatreener – toim) kiidab mängija kaitset, siis see peab hea olema. Ta on väga atleetlik mängija ja peaks ka mängutempo tõstmiseks hea valik olema. Kui ta usaldust tunneb, siis peaks ta olema ka täitsa okei viskaja.

Kas sellega on mängijateturul otsingud lõppenud või vaatate veel ringi?

Ära iial ütle iial. Tahaks öelda, et nii, nagu praegu on, nii on, aga üleminekutähtajani on aega ja korvpallis ei tea kunagi. Võib alati tekkida mingi ootamatu jama või vajadus. Seepärast midagi 100-protsendilist ei ütle.

-Jaak Karp ja Avis Utilitas Rapla | Foto: Siim Semiskar

Kas nüüd jätkuvad otsingud abitreeneri leidmiseks?

Ma ei uskunud viimase hetkeni… eelmise mängijaga oli ka nii, et oli juba pilet olemas, aga hüppas viimasel sekundil alt ära. Ma tunnistan, et polnud kindel, et Williams tõepoolest sealt lennujaama väravast välja kõnnib. Nüüd mõtleme Toomasega (Rapla peatreener Toomas Annuk – toim.) edasi.

Kas Toomas on seni pidanud täiesti üksi hakkama saama või oled Sinu võtnud talt mõningaid abitreeneri kohustusi endale?

Tom on täiesti üksi. Mul ongi halb tunne. Kui oli Indrek Ruut (Rapla üldfüüsilise treener – toim.), siis tema jagab ju ka korvpalli väga hästi. Praegu on Indrek tervislikel põhjustel eemal ja mul on tõesti halb tunne, et Toomas on täiesti omapead.

Kas kõrvalt vaadates on peatreeneri roll Toomast kuidagi muutnud?

Mõtlema ja tegema pole ta midagi teistmoodi vast hakanud, aga kuna rollid on ikka nii erinevad, siis kogu üldine olek ja käitumine on täiesti teised. Aga see, mida ta enne uskus, seda ta praegu ellu viib.

Tänu hiljutistele võitudele olete tõusnud kindlalt play-off positsioonile, kuid hooaja alguses seis nii roosiline polnud. Kas Sul mingil hetkel kadus usk, et play-offi pääs on võimalik?

Ausõna, sellist tunnet pole olnud. Ma uskusin, et meie rong on võimalik panna liikuma õigetel rööbastel.

scroll to top