fbpx
Close

Jaakson naaseb enne USA ülikooli minekut aastaks kodumaale mängima

Avatar
-Mark-Andreas Jaakson | Young Guns GBA Invitational 2019

Rapla Avis Utilitase korvpallimeeskond teatas kolmapäeva õhtul, et üheks hooajaks liitub nendega 19-aastane ja kahemeetrine Eesti noortekoondiste tagamängija Mark-Andreas Jaakson. Mullu Prahas asuva GBA korvpalliakadeemia särgis Tšehhi esiliiga võitnud Jaakson plaanib minna pärast algavat vahehooaega USA üliõpilasliigasse.

Noorteklassides BC Kalevit esindanud tagamees tegi oma kõrgliigadebüüdi hooajal 2015/16 Audentese SG/Noortekoondis tiimi eest ning pallis seal kokku kolmel erineval hooajal. 2017. aasta lõpus tekkis tal võimalus minna Tšehhimaal asuvasse Get Better Academy’sse. Eelmisel hooajal kogus eestlane Tšehhi esiliigas 26 mänguga keskmiselt 22,7 minutit, 8,6 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,3 söötu. Visketabavused olid tal kahestel 50,9%, kolmestel 33,3% ja vabavisetel 81,3%.

“Mark-Andreas on teadupärast olnud mõne hooaja Tšehhi akadeemias, näidanud seal väga head korvpalli ning pole varjanud oma lootust jätkata mängimist USA ülikooliliigas. Ehkki kool on seal ka leitud, jäi asi sel hooajal paberimajanduse taha ning nii saime võimaluse kutsuda ta oma karjääri jätkama Raplasse,” ütles uue mängija kohta Rapla korvpalliklubi juht Jaak Karp.

“Noorte meeste karastamist kõrgeimal kohalikul tasemel peame me väga oluliseks ja meil on väga hea meel, et lisaks Rapla noortele saame tuleval hooajal kaasata ka teisi. Olen kindel, et Mark teeb koos oma koondisekaaslase Gregor Ilvesega meie tagaliinis head tööd,” lisas Karp.

Aktiivselt on Jaakson osalenud ka Eesti noortekoondiste tegemistes, viimati sel suvel U20 vanuseklassis. Euroopa meistrivõistlustel mängis Jaakson keskmiselt 19 minutit ning viskas selle ajaga 7,3 punkti, noppis 2,8 lauapalli ning andis kaaslastele 1,4 korvisöötu.

Rapla treeningud olemasolevate meestega on mõned nädalad juba käinud ning Jaakson liitub tulevaste meeskonnakaaslastega esimesel võimalusel.

scroll to top
Inline
Inline