VIDEO | kaotus Iisraelile pani Eesti U16 koondise EM-il raskesse seisu

-Eesti U16 korvpallikoondis | Foto: fiba.basketball

Itaalias Udines peetaval U16 vanuseklassi poiste A-divisjoni Euroopa meistrivõistluse turniiril kaotas Eesti koondis 9.-16. koha mängus Iisraelile tulemusega 53:83 (19:19, 9:26, 11:22, 14:16).

Kohtumine algas tasavägiselt ja avaveerandi järel oli seis viigis 19:19. Teine veerand kuulus paraku täielikult Iisraelile ning poolajapausile mindi juba 17-punktilises kaotusseisus (28:45). Vastaste taktikepi all jätkus mäng ka teisel poolajal ja enne viimast veerandit oldi taga 39:67. Kohtumise lõpuks kärises Eesti kaotusseis 30 punktini.

Eesti poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Kardo Kilk, kes viskas 14 silma ja andis ühe resultatiivse söödu. Kaspar Kuusmaa lisas 9, Ken-Martti Reinart 8 ja Henri Veesaar 6 punkti. Kaspar Sepp piirdus 5 punktiga, kuid võttis mängu parimana 11 lauapalli. 5 punkti sai enda arvele ka Kristjan Kroos.

Iisraeli parim oli USA päritolu tagamängija Emanuel Sharp, kes viskas üleplatsimehena 27 punkti.

Kõik senipeetud viis kohtumist kaotanud Eesti koondis jätkab turniiril mängimist kohtadele 13.-16. Kuna turniiri kolm viimast võistkonda langevad järgmiseks aastaks B-divisjoni, siis Eesti peab kõrgemasse seltskonda püsima jäämiseks võitma mõlemad allesjäänud mängud. Esimeses neist minnakse reedel kell 17.30 vastamisi Läti ja Leedu paari kaotajaga.