fbpx
Close

Mark-Andreas Jaakson: Tšehhi esiliigas on kaitse agressiivsem ning kehad suuremad, nii pikkuses kui laiuses

-Mark-Andreas Jaakson | Young Guns GBA Invitational 2019

-Mark-Andreas Jaakson | Young Guns GBA Invitational 2019

Eesti noorkorvpallurid Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk said pühapäeval nautida võidurõõmu, kui Get Better Academy esindusmeeskonnaga võideti Tšehhi esiliiga tiitel.

2017. aasta lõpus Prahas asuvasse korvpalliakadeemiasse siirdunud 19-aastane tagamängija oli kogu hooaja vältel esiliigatiimis olulises rollis ning näitas meeste konkurentsis head mängu. Oma tuleviku kohta gümnaasiumit lõpetav noormees Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus veel midagi öelda ei osanud, kuid ambitsioon on siirduda mõnda USA ülikooli.

Küll oli ta nõus võrdlema Tšehhi esiliigat Eesti sama tasemega ning sarnaselt oma meeskonnakaaslasele Artur Konontšukile hindas ka Jaakson tšehhide tugevuselt teist taset kõrgemaks.

Kaotasite küll teise finaalmängu, aga avakohtumises saadud 7-punktiline edu osutus piisavaks. Mis finaalseerias otsustavaks sai?

Arvan, et me tahtsime seda tiitlit rohkem. Vastased polnud kohati ühel lainel, vaidlesid omavahel jne. Kindlasti tooks välja ka meie võistkonna kaitsemängu, mis hooaja lõpupoole on meil palju-palju paremaks läinud. Olime veel eilses mängus 21 punktiga taga, kuid ronisime tagasi.

Kas teie võidupotentsiaal oli näha hooaja algusest peale või mingil hetkel hooaja käigus alles mõistsite, et on võimalik kogu liiga võita?

Meile tulid paar kuud tagasi kaks meest juurde just selle eesmärgiga, et esiliiga kinni panna. Sacha Killeya-Jones tuli kes mängis enne Kentucky ülikoolis ning David Pekarek tuli Fordhami ülikoolist.

Põhiturniiri süsteem oli kõrvaltvaataja jaoks üsna keeruline, aga te play-offiks ei saanud väga head asetust (GBA lõpetas 7. kohaga – toim.), kuidas nii? Kuidas sellest seisust oli võimalik ennast võidule mängida?

Jah, ei saanud väga head asetust, sest kaotasime mänge, mille oleksime suutnud võita. Play-offiks olidki meil kaks meest juures ning nemad aitasid kindlasti palju kaasa. Nad sulasid satsi kiiresti sisse ning lõpp oli magus.

Kas Tšehhi esiliiga tase on võrreldav umbes Eesti esiliigaga või on liiga tugevam/nõrgem?

Ma ütleks, et Tšehhi esiliiga on Eesti omast tugevam. Siin võib iga sats paberil tugevamat tiimi võita. Olen mänginud ka Eesti esiliigat ning ütleksin, et Tšehhi esiliigas mängivad mehed agressiivsemat kaitset ning kehad on suuremad, pikkuses kui laiuses.

Nüüd saate pidada üleminekumänge? Kas ambitsioon on akadeemial tõusta kõrgliigasse?

Jah, ambitsioon on kindlasti tõusta kõrgliigasse.

Olid kogu hooaja meeskonnas päris korralikus rollis, kas jäid enda tegemistega rahule?

Eks oleks kindlasti võinud vahepeal paremini minna, kuid suures plaanis oli okei.

Kuidas Sinu ja Arturi tegemistega GBA-s rahul ollakse, kas olete saanud ka otsest tagasisidet?

Oleme saanud palju tagasisidet, nii negatiivset kui ka positiivset. Enamasti on meiega rahul oldud.

Kas oled teinud juba ka järgmise hooaja plaane? Kas midagi saab juba välja rääkida?

Plaan on minna Ameerikasse ülikooli, aga midagi täpsemat veel välja rääkida hetkel ei saa.

Kuidas suvised plaanid on? Kas lööd kaasa ka mõnes noortekoondises või treenid kuskil mujal?

Hetkel sellele vastust ei oska anda. See sõltub palju sellest, mis järgmisel aastal saama hakkab. Lõpetan praegu 12. klassi ära ja suvine plaan sõltub palju ka ülikoolist. Hetkel ei tea oma plaane isegi ette.


Mark-Andreas Jaakson sai Tšehhi esiliigas tänavu kirja 26 kohtumist ning nendes keskmiselt 22,7 minutit, 8,6 punkti, 2,6 lauapalli ja 1,3 söötu. Visketabavused olid tal kahestel 50,9%, kolmestel 33,3% ja vabavisetel 81,3%.

scroll to top