Veidemani punktirekord vedas Mantova lisaajal napi võiduni, Treier ja Montegranaro kaotasid

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani koduklubi Mantova sai Itaalia esiliiga kaheksandikfinaalseeria teises mängus lisaajal napi võidu, Kaspar Treier ja Montegranaro pidid vastu võtma kaotuse. Mõlemad seeriad on nüüd viigis 1:1.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea alistas võõrsil Bergamo lisaaja järel 93:92.

Mantova kaotas avaveerandi 21:27, kuid poolajaks kahanes vahe kolmele punktile (38:41). Kolmanda perioodi keskel jõudsid külalised Veidemani kaugviskest viigini (51:51), kuid seejärel rebis Bergamo taas ette ning neljandale veerandile mindi vastu 59:67 kaotusseisus. Neljandal veerandil suutis Mantova vahet vähendada ja neli sekundit enne normaalaja lõppu tõi Veidemani kaugvise tabloole viiginumbrid 85:85. Lisaaeg kulges punkt-punkti heitluses ja kaheksa sekundit enne mängu lõppu oli Mantova juhtimas 93:91. Seejärel tegi Veideman Brandon Taylori vastu vea, kuid ameeriklane tabas kahest teenitud vabaviskest vaid ühe.

Algviisikus alustanud Veideman sai võitjate rivistuses enim mänguaega – 36 minutit – ning viskas oma meeskonna parimana 29 silma (kahesed 5/10, kolmesed 4/9, vabavisked 7/8), mis tähistavad tema Itaalia esiliiga punktirekordit. Lisaks võttis ta 2 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 4 pallikaotust ja sama palju isiklikke vigu.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight kaotas koduväljakul Latina Benacquista Assicurazionile 74:78.

Montegranaro võitis avaveerandi 19:16, kuid jäi poolajavileks kaotusseisu 36:41. Kolmas veerandaeg kuulus aga juba taas kodumeeskonnale, kes juhtis enne otsustavat kümmet minutit 56:52. Viimasele minutile mindi vastu 68:68 viigiseisult, kuid seejärel tabas Latina mängija Mike Carlson kaugviske ja Montegranaro ei suutnud enam külalistele järele jõuda.

Treier sekkus pingilt mängu 14 minutiks ning kogus selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/5, vabavisked 1/2), 2 lauapalli ja ühe korvisöödu. Negatiivse poole pealt tegi ta 3 isiklikku viga.